Trenutno ste na :: Početna > Petrovo 2022. > Predstava - Idem u bogosloviju

Predstava - Idem u bogosloviju

2015.

U subotu, 7. studenoga 2015. u našoj su župi gostovali bogoslovi iz Nadbiskupskoga bogoslovnog sjemeništa u Zagreba. Pred prepunom dvoranom našeg Pastoralnog centra izveli su predstavu pod naslovom: „Jedna (ne)obična priča – idem u bogosloviju“.

Na humorističan način prikazana je situacija jedne obične zagorske obitelji Ključariček koja se nađe pred neobičnom situacijom, a to je Božji poziv upućen njihovu najmlađem sinu Štefeku. Predstava je pokazala kako Gospodin može i preko krivudavih staza i ne baš sasvim dobrih motiva napisati uspješnu priču. A koliko je pak sama predstava bila uspješna, najviše je pokazao gromoglasni smijeh i pljesak koji je pratio cijelu izvedbu. U predstavi su glumili sljedeći bogoslovi: naš Marko Domiter, Rafael Mikec, Vatroslav Siketić, Matija Novački, Kristijan Tušek, Leopold Ćurčić, Ante Mateša, Dominik Jaić, Ivan Koretić, Dario Levanić i Matija Vragović.
Predstavu je pratio i naš varaždinski biskup, mons. Josip Mrzljak sa svojim suradnicima iz Ordinarijata. Za sve njih nakon predstave bila je priređena večera i druženje na župnom dvoru.

Više slika vidi u Galeriji slika!