Trenutno ste na :: Početna > Novosti > 10. godišnjica posvete crkve i nedjelja Zahvalnica

10. godišnjica posvete crkve i nedjelja Zahvalnica

07.11.

2018.

 

 
U nedjelju, 14. listopada, kod svete mise u 11.00 svečano smo proslavili 10. godišnjicu posvete naše crkve. Ujedno smo i zahvalili dragome Bogu na darovima i plodovima zemlje koje nam je i ove godine obilno darovao.
Svečanu svetu misu, uz koncelebraciju domaćeg župnika, predvodio je preč. Mario Kopjar, kanonik Stolnoga Kaptola Varaždin i predstojnik Ureda za liturgijski pastoral i sakralnu arhitekturu. Svi zajedno smo se prisjetili velikog događaja koji se zbio 19. listopada 2008. godine kada je naš varaždinski biskup, mons. Josip Mrzljak posvetio našu crkvu.

Isto tako naglašena je važnosti koju ova crkva ima za život ove naše mlade župe. Zahvalili smo dragome Bogu na njegovoj pomoći i milosti kod izgradnje crkve kao i svim dobrim ljudima koji su u njezinu izgradnju uložili svoj rad kao i svoja materijalna dobra.


Na sveto misi je pjevao naš novi Mješoviti zbor pod vodstvom voditelja i dirigenta Vatroslava Maltara. Zbor je na orguljama pratio naš orguljaš Mario Magdalenić. Kod svete mise su učenici sedmih i osmih razreda naše Osnovne škole na oltar prinijeli svoje darove. Kao i prošlih godina, oltarni prostor s plodovima zemlje je lijepo i maštovito uredila gospođa Dragica Buhinjak.Raspored misa
PON - 7.30
UTO - 7.30
SRI - 7.30 (u kapelici od mjeseca lipnja do listopada)
ČET - 7.30
PET - 7.30
SUB - 17.00 (zimsko) 19.00 (ljetno)
NED - 7.30, 9.30, 11.00
Kroz advent svete mise u 6.00 osim subote.
U mjesecu svibnju svete mise kroz tjedan su u 19.00; u 18.25 počinje svibanjska pobožnost!
Križni put kroz korizmu: petkom u 17.00 i nedjeljom u 15.00
Radno vrijeme Župne javne knjižnice:
Ponedjeljak - Petak: od 17.00 - 19.00 Nedjeljom i blagdanima Knjižnica ne radi!