Trenutno ste na :: Početna > Novosti > 11. križni put mladih

11. križni put mladih

11.04.

2011.

 

11. križni put mladih

Pod geslom “Nikada nitko nije ovako govorio” (Iv 7,46) održan je 11. križni put mladih koji je ove godine zahvatio i našu župu. Preko 650 mladih vjernika okupilo se u subotu, 9. travnja u župi Sv. Ilija odakle su krenuli na put dug preko 50 kilometara koji su prošli u dva dana.

Uz mlade vjernike iz raznih župa Varaždinske biskupije sudjelovali su i mladi iz drugih krajeva domovine, a ove su se godine Križnom putu pridružili i mladi iz Boke Kotorske predvođeni svojim povjerenikom za mlade don Dejanom Turzom, koji su bili gosti naše župe od petka do ponedjeljka.


Iz župe Sv. Ilija mladi su krenuli preko Beletinca, Lužana, Vrtlinovca, Kelemena, Zbelave pa sve do Trnovca, kamo su stigli u subotu oko 19.00 sati. Pred našim pastoralnim centrom poslužena im je večera nakon koje su u crkvi izmolili osmu postaju križnog puta. Slijedila je sveta misa koju je predvodio vlč. Damjan Koren, predstojnik Ureda za mlade naše biskupije.


Prekrasno je bilo vidjeti našu crkvu ispunjenu mladim vjernicima koji su zanosno pjevali i molili pod vodstvo Zbora mladih naše biskupije. U propovijedi je vlč. Damjan naglasio važnost euharistije u životu svakoga vjernika.
Mladi su prespavali u športskoj dvorani naše Osnovne škole. Ujutro im je poslužen doručak. Uz čaj i klipiće mladi su se mogli osladiti i kolačima koje su ispekle naše vrijedne domaćice. U podjeli večere i doručka nesebično su pomagali članovi našega KUD-a MAK. Nakon doručka bila je jutarnja molitva i pokret prema Ludbregu gdje je bio i završetak ovog križnog puta.Raspored misa
PON - 7.30
UTO - 7.30
SRI - 7.30 (u kapelici od mjeseca lipnja do listopada)
ČET - 7.30
PET - 7.30
SUB - 17.00 (zimsko) 19.00 (ljetno)
NED - 7.30, 9.30, 11.00
Kroz advent svete mise u 6.00 osim subote.
U mjesecu svibnju svete mise kroz tjedan su u 19.00; u 18.25 počinje svibanjska pobožnost!
Križni put kroz korizmu: petkom u 17.00 i nedjeljom u 15.00
Radno vrijeme Župne javne knjižnice:
Ponedjeljak - Petak: od 17.00 - 19.00 Nedjeljom i blagdanima Knjižnica ne radi!