Trenutno ste na :: Početna > Novosti > Aktivnosti našeg Župnog caritasa

Aktivnosti našeg Župnog caritasa

01.12.

2014.

 


Advent je vrijeme radosnog iščekivanja Isusovog dolaska. Kroz to nas vrijeme Crkva poziva na duhovnu budnost koja u sebi uključuje čišćenje naših duša od grijeha (po sakramentu svete ispovijedi) ali i vršenje djela ljubavi i milosrđa prema potrebnima.
U ovo vrijeme crkvene godine naš je Župni caritas najaktivniji. Članovi našeg caritasa i svi koji su to željeli izrađivali su adventske vijence i božićne svijeće. Djeca i mladi izrađuju prekrasne anđele od krep papira kao i božićne čestitke. U radosnom druženju čine veliko dobro. Od prodaje svih tih proizvoda nahraniti će se mnoga gladna usta.


Također smo pozvali sve naše župljane da kroz vrijeme adventa daruju živežne namirnice za potrebe našeg i biskupijskog caritasa. Djecu smo pozvali da u pripremljenu kutiju u crkvi ubacuju slatkiše koje ćemo pokloniti onima koji ih nemaju i tako im uljepšati Božić.
Od srca hvala svima koji su se na bilo koji način uključili u sve ove navedene akcije, bilo izradom, bilo kupnjom tih proizvoda.Raspored misa
PON - 7.30
UTO - 7.30
SRI - 7.30 (u kapelici od mjeseca lipnja do listopada)
ČET - 7.30
PET - 7.30
SUB - 17.00 (zimsko) 19.00 (ljetno)
NED - 7.30, 9.30, 11.00
Kroz advent svete mise u 6.00 osim subote.
U mjesecu svibnju svete mise kroz tjedan su u 19.00; u 18.25 počinje svibanjska pobožnost!
Križni put kroz korizmu: petkom u 17.00 i nedjeljom u 15.00
Radno vrijeme Župne javne knjižnice:
Ponedjeljak - Petak: od 17.00 - 19.00 Nedjeljom i blagdanima Knjižnica ne radi!