Trenutno ste na :: Početna > Petrovo 2022. > Aktivnosti Župnog caritasa

Aktivnosti Župnog caritasa

2010.

Aktivnosti Župnog caritasa

Naš Župni caritas aktivan je tokom čitave godine. Ta se aktivnost intenzivira posebno tijekom korizme i adventa. I uoči ovog adventa vrijedni članovi našeg Župnog caritasa izrađivali su adventske vijence. Napravljeno je oko 80 vijenaca koji su prodani na blagdan Krista kralja i na prvu adventsku nedjelju. Sav prihod od prodaje vijenaca namijenjen je za pomoć ljudima u nevolji. Također su pozvani i svi župljani da tijekom adventa donesu u crkvu nepokvarljive živežne namirnice koje ćemo donirati za potrebe Biskupijske pučke kuhinje u Varaždinu. (šećer, brašno, sol, rižu, tjesteninu, konzerve, kekse, slatkiše…)

Isto tako djeca i mladi naše župe izrađuju prekrasne božićne čestitke. Čestitke se izrađuju tehnikom šivanja svjetlucavim koncem na papirnatoj podlozi. Sav prihod od prodaje tih čestitki također je namijenjen potrebama Župnog i Biskupijskog caritasa.
Na treću adventsku nedjelju članovi našeg Župnog caritasa organizirat će susret za bolesne i nemoćne u našoj crkvi. Nakon ispovijedi i svete mise biti će druženje u dvorani našeg pastoralnog centra. Ovim putem pozivamo naše župljane da dovezu svoje bolesne i nemoćne u crkvu i tako ih razvesele za ovaj Božić!