Trenutno ste na :: Početna > Novosti > Ansambl LADO u našoj crkvi

Ansambl LADO u našoj crkvi

20.12.

2014.

 

Ansambl narodnih plesova i pjesama Hrvatske "Lado" je u srijedu, 17. prosinca, u našoj prepunoj crkvi izveo božićni koncert sastavljen od manje poznatih hrvatskih i međunarodnih božićnih pjesama. U nešto više od sat vremena, koliko je trajao koncert, "Lado" je pod vodstvom Joška Ćalete i Dražena Kurilovčana izveo kolende i božićne pjesme vinodolske doline "Božić 're", božićne pjesme iz Baranje, "Svitlo Božićne noći", kolendu iz Bola na otoku Braču "Kad se Bog čovik učini", "Trikraljske pjesme" te božićne pjesme iz Poljske, Venezuele, Meksika i Portorika, a završio je s hrvatskom tradicionalnom "Narodi nam se". Oduševljena publika nagradila je izvođače dugotrajnim pljeskom, a "Lado" je potom još jednom izveo "Sveti tri kralji so zvezdo zbrali" te nastup završio pučkom pjesmom s otoka Murtera "Na noge ustajte".


Prije početka koncerta riječi dobrodošlice i pozdrava uputio je župnik župe Majke Božje Snježne vlč. Josip Hadrović. Uz pozdrave izrazio je nadu da će koncert u svima okupljenima pobuditi duhovno raspoloženje kako bi se mali Isus doista rodio u svakom srcu. Osim brojnih uzvanika iz javnog života, među gostima na sinoćnjem koncertu bili su i biskup Varaždinske biskupije monsinjor Josip Mrzljak i zamjenik ministra gospodarstva Alen Leverić. Uz "domaćine", načelnika Zvonka Šameca i predsjednika Općinskog vijeća Marija Sačića, u koncertu su uživali i načelnici općina Sračinec i Breznički Hum Božidar Novoselec i Zvonko Hegedić.Raspored misa
PON - 7.30
UTO - 7.30
SRI - 7.30 (u kapelici od mjeseca lipnja do listopada)
ČET - 7.30
PET - 7.30
SUB - 17.00 (zimsko) 19.00 (ljetno)
NED - 7.30, 9.30, 11.00
Kroz advent svete mise u 6.00 osim subote.
U mjesecu svibnju svete mise kroz tjedan su u 19.00; u 18.25 počinje svibanjska pobožnost!
Križni put kroz korizmu: petkom u 17.00 i nedjeljom u 15.00
Radno vrijeme Župne javne knjižnice:
Ponedjeljak - Petak: od 17.00 - 19.00 Nedjeljom i blagdanima Knjižnica ne radi!