Trenutno ste na :: Početna > Novosti > Cvjetnica i križni put po mjestu

Cvjetnica i križni put po mjestu

29.03.

2010.

Cvjetnica i križni put po mjestu

Ove smo nedjelje, 28. ožujka, proslavili Nedjelju muke Gospodnje, poznatu kao Cvjetnicu. Spomen je to Isusovog slavnog ulaska u Jeruzalem, gdje su mu ljudi i djeca prostirali haljine te mu mahali palminim i maslinovim granama kličući: „Hosana!“ Zbog toga smo na taj dan u crkvu donijeli grančice na blagoslov. Da ih svi imaju i ponesu kući, za to su se pobrinuli članovi KUD-a „Mak“ te im na tome zahvaljujemo. Ova je nedjelja nazvana Nedjelja muke Gospode jer se u liturgiji čita ili pjeva muka. U našoj su crkvi sa župnikom čitali Matija, Ivana, Lara i Aleksandra. Ove nedjelje održali smo pobožnost križnog puta ulicama našeg mjesta. Kao što je Isus nosio križ ulicama Jeruzalema i mi smo šećući Trnovcem razmatrali njegovu muku. Na put od 5 km odvažilo se oko 510 mladih i starih vjernika. Na kraju pobožnosti župnik se zahvalio svima koji su sudjelovali. Pogledaj Galerija slika - Događaji u 2010. - Križni put po mjestu!Raspored misa
PON - 7.30
UTO - 7.30
SRI - 7.30 (u kapelici od mjeseca lipnja do listopada)
ČET - 7.30
PET - 7.30
SUB - 17.00 (zimsko) 19.00 (ljetno)
NED - 7.30, 9.30, 11.00
Kroz advent svete mise u 6.00 osim subote.
U mjesecu svibnju svete mise kroz tjedan su u 19.00; u 18.25 počinje svibanjska pobožnost!
Križni put kroz korizmu: petkom u 17.00 i nedjeljom u 15.00
Radno vrijeme Župne javne knjižnice:
Ponedjeljak - Petak: od 17.00 - 19.00 Nedjeljom i blagdanima Knjižnica ne radi!