Trenutno ste na :: Početna > Novosti > Cvjetnica - križni put po Trnovcu

Cvjetnica - križni put po Trnovcu

10.04.

2022.

 

 

   Ove godine u našoj župi svečano je proslavljena Cvjetnica - Nedjelja Muke Gospodnje. Toga dana slavile su se dvije svete mise: ujutro u 7:30 sati i u 10:00 sati. Na obje mise po ulogama je pročitan izvještaj Muke Gospodnje, kako nam ju je zapisao evanđelist Luka. Na svetim misama svirao je naš orguljaš Vatroslav Maltar, a svetu misu u 10:00 sati uljepšalo je pjevanje našeg župnog zbora.

   Prije svete mise u 10:00 sati, okupili smo se u atriju pastoralnog centra na blagoslovu grančica, a zatim smo u svečanoj procesiji uz klicanje "Hosana Davidovu SInu" krenuli u župnu crkvu.

   Poslijepodne u 15:00 sati ponovno smo se okupili u našoj župnoj crkvi, odakle smo krenuli na križni put po Trnovcu. Ovoj pobožnosti odazvao se lijepi broj župljana, a posebno je lijepo bilo vidjeti roditelje s djecom te naše vjeroučenike i mlade, ali i župljane starije životne dobi.

   Dobri Bog podario nam je lijepo vrijeme, a nekoliko kapi kiše i prohladan vjetar na nekoliko zadnjih postaja ubrzo smo zaboravili u toplini našeg pastoralnog centra, gdje smo se okupili na okrepu i druženje.

   Hvala svima koji su se uključili u organizaciju ovog križnog puta, kao i svima onima koji su došli na ovu pobožnost!

Više fotografija u Galeriji slika!Raspored misa
PON - 7.30
UTO - 7.30
SRI - 7.30 (u kapelici od mjeseca lipnja do listopada)
ČET - 7.30
PET - 7.30
SUB - 17.00 (zimsko) 19.00 (ljetno)
NED - 7.30, 9.30, 11.00
Kroz advent svete mise u 6.00 osim subote.
U mjesecu svibnju svete mise kroz tjedan su u 19.00; u 18.25 počinje svibanjska pobožnost!
Križni put kroz korizmu: petkom u 17.00 i nedjeljom u 15.00
Radno vrijeme Župne javne knjižnice:
Ponedjeljak - Petak: od 17.00 - 19.00 Nedjeljom i blagdanima Knjižnica ne radi!