Trenutno ste na :: Početna > Novosti > Dan zahvale za Božja dobročinstva

Dan zahvale za Božja dobročinstva

10.10.

2021.

 

---------------------------------------------------------------------------------------

Druga nedjelja listopada u našoj župi protekla je u znaku iskazivanja zahvalnosti Bogu na svim njegovim dobročinstvima.

Posebno svečano bilo je na svetoj misi u 11:00 sati na kojoj su naši ovogodišnji krizmanici prinosili darove i čitali molitvu vjernika.Tako su, raznovrsnim i lijepo posloženim plodovima zemlje ispred oltara, pridruženi sjemenje, voće, povrće, kruh i hostije, vino i grožđe te cvijeće.  Ljepoti slavlja pridonijelo je radosno i skladno pjevanje naših najmlađih pjevača uz pratnju klavijatura i gitara.

U homiliji na sv. misi u 11:00 sati, vlč. Hrvoje je naglasio važnost izricanja zahvalnosti Bogu, ali i svim ljudima koje nam je Bog podario na našem životnom putu. Bogu se zahvaljivati može na različite načine, ali posebno se mogu istaknuti tri. Dragom Bogu možemo uvijek zahvaljivati u osobnoj molitvi ili prilikom zajedničke molitve u našim obiteljima: prije i poslije nedjeljnog ručka i u brojnim drugim prigodama. Zatim, Bogu na jedan osobit način zahvaljujemo uvijek onda kada činimo dobra djela, kada nastojimo drugima biti na pomoć i činimo djela milosrđa. Treći i najizvrsniji način zahvale Bogu jest odaziv na nedjeljnu svetu misu na koju nas sam Isus poziva riječima: "Ovo činite meni na spomen!". Dolaskom na svetu misu, pažljivim slušanjem Božje riječi; aktivnim sudjelovanjem u molitvi, pjevanju ili sviranju, čitanju ili ministriranju - svatko od nas iskazuje svoju osobnu zahvalnost Bogu. Budući da u crkvi nikad nismo sami, nego u zajedništvu s našom braćom i sestrama u vjeri, naša osobna zahvala prerasta u zajednički čin zahvale Bogu naše velike župne obitelji.

Svima koji su se uključili u pripremu liturgije ove nedjelje, iskreno i od srca zahvaljujemo!

Više fotografija u "Galeriji slika"!

--------------------------------------------------

Zahvali, srcem prepunim,

zahvali Ocu Svetomu, 

zahvali jer ti je dao Isusa, Sina Svog.

I sad, neka slab kliče: "Ja sam jak";

a siromah: "Ja sam bogat"; 

"zbog onog što mi Bog učini";

Zahvali!Raspored misa
PON - 7.30
UTO - 7.30
SRI - 7.30 (u kapelici od mjeseca lipnja do listopada)
ČET - 7.30
PET - 7.30
SUB - 17.00 (zimsko) 19.00 (ljetno)
NED - 7.30, 9.30, 11.00
Kroz advent svete mise u 6.00 osim subote.
U mjesecu svibnju svete mise kroz tjedan su u 19.00; u 18.25 počinje svibanjska pobožnost!
Križni put kroz korizmu: petkom u 17.00 i nedjeljom u 15.00
Radno vrijeme Župne javne knjižnice:
Ponedjeljak - Petak: od 17.00 - 19.00 Nedjeljom i blagdanima Knjižnica ne radi!