Trenutno ste na :: Početna > Novosti > Dan župnog klanjanja

Dan župnog klanjanja

18.03.

2010.

Dan župnog klanjanja

   
   U srijedu, 17. ožujka, svečano smo proslavili dan našeg župnog klanjanja. Klanjanje je započelo svetom misom u 7.30 sati nakon koje je izložen Presveti oltarski sakrament. Svečana, koncelebrirana sveta misa je bila u 11.00 sati. Predvodio ju je vlč. Damjan Koren uz koncelebraciju susjednih župnika, vlč. Franje Biškupa i našeg Tihomira Koseca.
 U nadahnutoj propovijedi vlč. Damjan je naglasio važnost dolaska na svetu misu, te važnost presvete euharistije za naš vjernički život. Sveta pričest je naša najvažnija duhovna hrana i trebali bi se truditi da uvijek budemo spremni primiti sv. pričest - da nikad ne budemo u teškom grijehu. Jer doći na svetu misu, a ne primiti svetu pričest, naglasio je vlč. Damjan,  isto je kao i doći na svadbu, a ne htjeti, niti jesti, niti piti.
 Klanjanje smo završili večernjom svetom misom nakon koje je časna sestra uršulinka, Klaudija Đuran održala predavanje o Dobroj majci Klaudiji, koja je 3. veljače 1952. godine u varaždinskom samostanu sestara uršulinki umrla na glasu svetosti. Odlikovala se neopisivom dobrotom i požrtvovnošću. Već za života mnogi su je smatrali pravom sveticom. Po njezinom zagovoru dogodila su se brojna čudesa. Svima nam je stavljena kao primjer i uzor.
 Dan župnog klanjanja je bio i dan velike korizmene ispovijedi u našoj župi. Prilika za svetu ispovijed, koju su mnogi i iskoristili, je bila u 10.00 i 15.00 sati. Bio je to veliki dan milosti za našu župnu zajednicu.
 
 
 
 
 
 
 Časna sestra klaudija Đuran
 
 
 
Na dan župnog klanjanja počeli smo prodavati uskrsne suvenire koje su izradili
vrijedni članovi našeg Župnog caritasa.
 Raspored misa
PON - 7.30
UTO - 7.30
SRI - 7.30 (u kapelici od mjeseca lipnja do listopada)
ČET - 7.30
PET - 7.30
SUB - 17.00 (zimsko) 19.00 (ljetno)
NED - 7.30, 9.30, 11.00
Kroz advent svete mise u 6.00 osim subote.
U mjesecu svibnju svete mise kroz tjedan su u 19.00; u 18.25 počinje svibanjska pobožnost!
Križni put kroz korizmu: petkom u 17.00 i nedjeljom u 15.00
Radno vrijeme Župne javne knjižnice:
Ponedjeljak - Petak: od 17.00 - 19.00 Nedjeljom i blagdanima Knjižnica ne radi!