Trenutno ste na :: Početna > Petrovo 2022. > Dani kruha i zahvale za plodove zemlje

Dani kruha i zahvale za plodove zemlje

2012.

Svake godine u mjesecu listopadu u našoj crkvi zahvaljujemo dragom Bogu na darovima i plodovima zemlje. Tako smo i ove godine u nedjelju, 21. listopada proslavili Dane kruha i zahvale za plodove zemlje. Tom događaju u našoj župnoj crkvi je prethodila Županijska smotra Dana kruha i zahvalnosti za plodove zemlje, kojoj je ove godine bila domaćin naša Osnovna škola Trnovec.

Ta se smotra održala u gradu Varaždinu u subotu, 20 listopada. Započela je svečanom svetom misom u varaždinskoj katedrali koju je predvodio varaždinski biskup, mons. Josip Mrzljak uz koncelebraciju njegovog tajnika Marka Štefanca i trnovečkog župnika Josipa Hadrovića. Na misi je pjevao Dječji zbor iz Trnovca pod vodstvom profesorice Božice Tuđan. U nadahnutoj propovijedi biskup je naglasio kako je važno biti dobar kao kruh. Potaknuo nas je na dobrotu jednih prema drugima i na solidarnost prema potrebnima. Kao prikazne darove, djevojke u bijelim haljinama su na oltar donijele plodove zemlje: sjemenje, voće, povrće, kruh i hostije, grožđe i vino te košaru s cvijećem.

Nakon svete mise na kojoj su sudjelovali i predstavnici 27 škola naše Županije, slijedio je program na Franjevačkom trgu kojeg su izveli učenici OŠ Trnovec i članovi KUD-a MAK Trnovec. Svi sudionici i gosti su zatim obišli sve štandove na kojima su Škole sudionice izložile svoje proizvode i plodove zemlje. Prosudbena komisija je kao najljepši proglasila štand OŠ Trnovec.
Udruga žena Trnovečko srce je ispekla preko tisuću komada poznatih Trnovečkih makača koji su podijeljeni svim prisutnima.