Trenutno ste na :: Početna > Novosti > Dekanatski susret mladih 2011

Dekanatski susret mladih 2011

21.02.

2011.

 

Dekanatski susret mladih 2011

“Nahrani ih kruhom nebeskim.” Tako je glasilo geslo prvog ovogodišnjeg dekanatskog susreta mladih Donjovaraždinskog dekanata. Susret je održan u našoj župi u Trnovcu u subotu 19. veljače. Čitav program osmislili su mladi animatori našeg dekanata i izveli uz pomoć animatora Varaždinske biskupije: Marko, Ana-Marija, Diana, Biba, Anto, Dunja i Mateja. Kao što i samo geslo govori, tema susreta je bila euharistija. Susret je započeo molitvom i pjesmom u crkvi. Nakon toga mladi su u skupinama razgovarali i razmišljali o njihovom odnosu i sudjelovanju na svetoj misi, ali i sadržaju i smislu dijelova mise. Nakon radionice mladi u zajedništvu sa župnikom i vlč. Damjanom Korenom, povjerenikom za mlade naše biskupije, i dvojicom đakona slavili su svetu misu. Na toj misi svaka skupina imala je neku ulogu na misi: ministriranje, prinos darova, molitva vjernika, čitanja, zahvala poslije pričesti. Pjesmu je predvodio zbor mladih Adonai iz župe sv. Josipa iz Varaždina (Banfica). Poslije mise slijedio je zabavni program: ples, pjesma, igra... uz fine kolače koje su ispekli naši mladi. Mladi su se s radošću i oduševljenjem razišli kućama priželjkivajući sljedeći dekanatski susret.

 Raspored misa
PON - 7.30
UTO - 7.30
SRI - 7.30 (u kapelici od mjeseca lipnja do listopada)
ČET - 7.30
PET - 7.30
SUB - 17.00 (zimsko) 19.00 (ljetno)
NED - 7.30, 9.30, 11.00
Kroz advent svete mise u 6.00 osim subote.
U mjesecu svibnju svete mise kroz tjedan su u 19.00; u 18.25 počinje svibanjska pobožnost!
Križni put kroz korizmu: petkom u 17.00 i nedjeljom u 15.00
Radno vrijeme Župne javne knjižnice:
Ponedjeljak - Petak: od 17.00 - 19.00 Nedjeljom i blagdanima Knjižnica ne radi!