Trenutno ste na :: Početna > Novosti > Dječji zbor i mladi kod sestara uršulinki

Dječji zbor i mladi kod sestara uršulinki

11.04.

2010.

Dječji zbor i mladi kod sestara uršulinki

 
U sklopu akcije „Devet prvih subota“, u subotu 10. travnja, Dječji zbor i mladi naše župe, gostovali su kod sestara uršulinki u Varaždinu. Budući da se nalazimo u svećeničkoj godini, Ured za pastoral zvanja i ministranata naše Biskupije organizira molitvenu devetnicu za nova duhovna zvanja. Svake prve subote u mjesecu jedna župa predvodi svetu misu i klanjanje na kojima se moli za nova svećenička i redovnička zvanja. Tako je ove subote u 18.00 sati naš župnik, vlč. Josip Hadrović predvodio svetu misu na kojoj su pjevali i svirali djeca i mladi naše župe. U propovijedi se župnik osvrnuo na Isusovu želju da njegovi učenici nastave djelo koje je on započeo: „Pođite po svem svijetu i propovijedajte evanđelje svemu stvorenju!“ Da bi imao tko nastaviti taj neiscrpni posao potrebna su nova duhovna zvanja, a ona dolaze iz dobrih kršćanskih obitelji. Za duhovna zvanja potrebno je neprestano moliti. Zato smo i čitavo klanjanje koje je slijedilo iza svete mise posvetili molitvi za nova duhovna zvanja u našoj Biskupiji i čitavoj domovini. Svih četrdesetoro djece, mladih i njihovih roditelja, sudjelovalo je u radosnoj pjesmi i molitvi. Svima se na kraju obratila poglavarica sestara uršulinki, sestra Elvira i naglasila povezanost Trnovca i sestara uršulinki koje su djelovale u našoj župi. Svima je izrazila svoju radost i zahvalu.
 

 Nakon svete mise i klanjanja svi smo se zadržali u kratkom ali srdačnom druženju s našim sestrama uršulinkama kod kojih se upravo nalaze poglavarice svih provincija uršulinki iz Europe. Svima njima otpjevali smo i nekoliko pjesama, a one su svoje oduševljenje pokazale srdačnim pljeskom i zahvalom na svojim jezicima. Nadamo se da će ovo prekrasno druženje, pjesma i naročito molitva uroditi plodovima i da će se još netko iz naše župe odazvati Božjem pozivu!
 
 Raspored misa
PON - 7.30
UTO - 7.30
SRI - 7.30 (u kapelici od mjeseca lipnja do listopada)
ČET - 7.30
PET - 7.30
SUB - 17.00 (zimsko) 19.00 (ljetno)
NED - 7.30, 9.30, 11.00
Kroz advent svete mise u 6.00 osim subote.
U mjesecu svibnju svete mise kroz tjedan su u 19.00; u 18.25 počinje svibanjska pobožnost!
Križni put kroz korizmu: petkom u 17.00 i nedjeljom u 15.00
Radno vrijeme Župne javne knjižnice:
Ponedjeljak - Petak: od 17.00 - 19.00 Nedjeljom i blagdanima Knjižnica ne radi!