Trenutno ste na :: Početna > Novosti > Duhovna obnova za članove ŽPV-a na Veternici

Duhovna obnova za članove ŽPV-a na Veternici

28.10.

2014.

 

 
Članovi novoizabranog Župnog pastoralnog vijeća proveli su jedan prekrasni dan na Veternici. U subotu, 25. listopada za sve smo njih organizirali malo druženje i duhovnu obnovu na Veternici. Naime, na Veternici je uređen Duhovni centar naše Varaždinske biskupije u prostorima samostana kojeg su nekada koristili redovnici Pavlini kao svoj ljetnikovac i mjesto za odmor. Te, do nedavno potpuno devastirane zgrade, uređene su u prekrasno mjesto za duhovne susrete.


Duhovnu obnovu je predvodio vlč. Damjan Koren, inače voditelj toga Centra. Nakon dolaska i kratke okrijepe u 9.00 sati svi smo pogledali 16 minutni filmić o povijesti Veternice. Zatim je uslijedilo prvo predavanje na kojem je vlč. Damjan govorio o važnosti duhovnog života. To je bila i svojevrsna priprava za sv. ispovijed kojoj su mogli pristupiti svi koji su za to osjećali potrebu. Bio je to sat sabranosti i šutnje. Mnogi su ga iskoristili za šetnju po prekrasnom okolišu oko Centra i razmišljanju o svojem životu. U 12 sati je slijedilo drugo predavanje o važnosti pučkih pobožnosti u našem životu – na poseban način moljenje Anđeoskog pozdrava i krunice. Prije ručka zajednički smo izmolili krunicu u crkvi. Nakon ručka uslijedilo je završno predavanje i sv. misa kojom smo završili ovaj prekrasni susret na Veternici. Svi članovi ŽPV-a izrazili su želju da se i iduće godine nađemo na istom mjestu.Raspored misa
PON - 7.30
UTO - 7.30
SRI - 7.30 (u kapelici od mjeseca lipnja do listopada)
ČET - 7.30
PET - 7.30
SUB - 17.00 (zimsko) 19.00 (ljetno)
NED - 7.30, 9.30, 11.00
Kroz advent svete mise u 6.00 osim subote.
U mjesecu svibnju svete mise kroz tjedan su u 19.00; u 18.25 počinje svibanjska pobožnost!
Križni put kroz korizmu: petkom u 17.00 i nedjeljom u 15.00
Radno vrijeme Župne javne knjižnice:
Ponedjeljak - Petak: od 17.00 - 19.00 Nedjeljom i blagdanima Knjižnica ne radi!