Trenutno ste na :: Početna > Petrovo 2022. > Glavno župno proštenja - Gospa Snježna

Glavno župno proštenja - Gospa Snježna

2011.

U petak, 5. kolovoza proslavili smo našu nebesku zaštitnicu Gospu Snježnu. Uvod u ovu proslavu bilo je klanjanje i Koncert u čast Majci Božjoj, u četvrtak u 19.00 sati. Prekrasni koncert priredio je naš orguljaš i zborovođa Marko Domiter koji je i sam bio sudionik koncerta svirajući na orguljama. Još su nastupili: Tamara Ivaniš, sopran; David Cesar, violina i Marta Ptiček, flauta. U prekrasnom polusatnom programu su izveli osam skladbi: Ljiljane bijeli, Vjerujem da ću uživati dobra Gospodnja, Kraljice neba, Ave Maria- mi te molimo, Ave Maria - Schubert, Milost, Moj Isus - moj Gospod i Zdravo djevo.

Preko 150 posjetitelja nagradilo je izvođače velikim pljeskom i na izlazu iz crkve malim novčanim darom. Marku, Davidu i Marti koji su članovi našeg Dječjeg zbora želim da i dalje svojim sviranjem obogaćuju naša liturgijska slavlja, a Tamari želim puno uspjeha na Akademiji u Beču kamo ove jeseni odlazi.

Na sam dan našega župnoga proštenja prva sveta misa je bila u kapelici, u Varaždinskoj ulici. Misu je predvodio i propovijedao p. Branimir Kosec, naš Trnovčanec.
Svečanu koncelebriranu svetu misu u našoj crkvi predvodio je biskup msgr. Josip Mrzljak uz koncelebraciju svećenika iz našeg dekanata te službenika naše Biskupije. U uvodnom pozdravu župnik je naglasio kako je na današnji dan prije sedam godina ova crkva blagoslovljena po rukama prvog varaždinskog biskupa, msgra. Marka Culeja i tada je u njoj služena prva sveta misa. Također je pozvao biskupa da svojom pastirskom riječi ohrabri sve župljane i hodočasnike u ovim teškim vremenima što je on i učinio. Više slika pogledajte u Galeriji slika - Gospa Snježna 2011.