Trenutno ste na :: Početna > Novosti > Godišnjica posvete crkve

Godišnjica posvete crkve

20.10.

2010.

Godišnjica posvete crkve

 
U utorak, 19. listopada smo proslavili drugu godišnjicu posvete naše crkve. Svečano misno slavlje predvodio je prečasni gospodin Josip Koprek, predstojnik Ureda za obitelj naše varaždinske biskupije. Uz njega svetu misu su slavili susjedni svećenici. Po prvi puta su službeno među nama bili, novi župnik u Jalžabetu, vlč. Josip Vidović i kapelan u župi sv. Nikole u Varaždinu, vlč. Žarko Pavlović.
 

Svako slavljenje godišnjice posvete crkve prilika je da se zahvalimo dragome Bogu na milosti i njegovom blagoslovu koji nam je dao da smo mogli sagraditi našu crkvu. Isto tako, kao župnik ove župe, zahvaljujem svim svojim župljanima na velikoj požrtvovnosti i ustrajnosti u davanju materijalnih darova kao i njihovim molitvama. Bez darova i odricanja naših župljana ove crkve sigurno ne bi bilo. Dao Gospodin da u našoj crkvi proslavimo još puno obljetnica posvete, te da naša crkva nikada ne ostane prazna - da se u njoj uvijek okuplja živa Crkva koja će slaviti Gospodina do konačne proslave u vječnosti.
 Raspored misa
PON - 7.30
UTO - 7.30
SRI - 7.30 (u kapelici od mjeseca lipnja do listopada)
ČET - 7.30
PET - 7.30
SUB - 17.00 (zimsko) 19.00 (ljetno)
NED - 7.30, 9.30, 11.00
Kroz advent svete mise u 6.00 osim subote.
U mjesecu svibnju svete mise kroz tjedan su u 19.00; u 18.25 počinje svibanjska pobožnost!
Križni put kroz korizmu: petkom u 17.00 i nedjeljom u 15.00
Radno vrijeme Župne javne knjižnice:
Ponedjeljak - Petak: od 17.00 - 19.00 Nedjeljom i blagdanima Knjižnica ne radi!