Trenutno ste na :: Početna > Petrovo 2022. > Gospa Snježna 2022

Gospa Snježna 2022

2022.

5. kolovoza poseban je dan kada naša župa slavi proštenje, moleći zagovor nebeske zaštitnice Majke Božje Snježne

U predvečerje blagdana Majke Božje Snježne u župnoj crkvi održano je klanjanje pred Presvetim s početkom u 19:00 sati. Nakon zajedničke molitve i klanjanja, crkva je ostala otvorena do 24:00 sata, a brojni naši župljani iskoristili su priliku i došli se pokloniti Gospodinu.

Sutradan ujutro u 7:30 sati u kapelici Majke Božje Snježne u Varaždinskoj ulici župnik je predvodio jutarnju svetu misu, a središnje euharistijsko slavlje održano je u župnoj crkvi u 11:00 sati, nakon molitvenog pretprograma koji su predvodili mladi naše župe.

Svečanu svetu misu, u zajedništvu s brojnim svećenicima, predvodio je vlč. Leonardo Šardi, župnik župe sv. Josipa - Banifica i biskupijski povjerenik za pastoral osoba s invaliditetom i njihovih obitelji. U lijepoj propovijedi, razmatrajući evanđelje o Isusovom čudu u Kani Galilejskoj (Iv 2, 1-12), vlč. Leonardo ohrabrio je okupljene vjernike na pobožnost prema Blaženoj Djevici Mariji, kod koje je, između ostaloga, istaknuo tri važne uloge u našim vjerničkim životima: Marija uvijek posreduje za nas kod svojeg SIna ("Vina nemaju"); Marija nas uvijek vodi k Isusu (upućuje poslužitelje k Isusu); i Marija nam uvijek govori o Isusu ("Što god vam rekne, učinite!".)

Svečanosti euharistje doprinijelo je skladno pjevanje našeg župnog zbora pod ravnanjem našeg orguljaša Vatroslava Maltara, kao i prisustvo članova KUD-a "MAK" Trnovec, odjevenih u narodne nošnje koji su sudjelovali u prinosu darova. Na misno slavlje u svojim uniformama odazvali su se i naši vatrogasci.

Na kraju svete mise, svi prisutni imali su milost primiti zajednički mladomisnički blagoslov dvojice ovogodišnjih mladomisnika: vlč. Matije Filipovića, župnog vikara u župi sv. Nikola, Varaždin i vlč. Andrije Botkovića, župnog vikara u župi Nedelišće.

Dok od srca zahvaljujemo svima koji su se velikodušno uključili u organizaciju našeg župnog proštenja, molimo našu nebesku zaštitnicu, Majku Božju Snježnu, da nas i dalje prati svojim zagovorom!

Majko Božja Snježna, moli za nas!

VIše fotografija u Galeriji slika!