Trenutno ste na :: Početna > Novosti > Gostovanje zbora iz Njemačke

Gostovanje zbora iz Njemačke

07.06.

2015.

 


U subotu, 6. lipnja naša je župa imala čast ugostiti profesionalni međunarodni muški zbor iz Njemačke – iz Huttenberga koji se nalazi na kratkoj turneji po Hrvatskoj. K nama su došli zahvaljujući gospodinu Draženu Podravcu iz Virja koji je organizator ove njihove turneje.Tridesetak dobro uvježbanih pjevača pjevalo je na svetoj misi u 19.00. Pod svetom misom su pjevali na koru a nakon svete Pričesti su došli u svetište i ispred oltara otpjevali još četiri skladbe.
Njihovo skladno četveroglasno pjevanje oduševilo je mnogobrojne okupljene vjernike koji su ih na kraju nagradili velikim pljeskom. Pjevali su sljedeće skladbe: Gloria (misa „Juvenes cantores“), Jubilate Deo (Ps. 99 – Laslo Halmos), Perite Autem i Veni Creator, My Lord what a morning, Hebe deine Augen auf, Now let me fly i Motette (Aus Deutsche Messe).
Nakon sv. mise i kratkog koncerta za njih smo organizirali večeru i druženje u dvorani Pastoralnog centra. Zahvaljujemo našoj Općini na financijskoj pomoći. Naši su gosti bili oduševljeni prijemom i gostoprimstvom. Želimo im puno uspjeha u njihovom daljnjem radu.Raspored misa
PON - 7.30
UTO - 7.30
SRI - 7.30 (u kapelici od mjeseca lipnja do listopada)
ČET - 7.30
PET - 7.30
SUB - 17.00 (zimsko) 19.00 (ljetno)
NED - 7.30, 9.30, 11.00
Kroz advent svete mise u 6.00 osim subote.
U mjesecu svibnju svete mise kroz tjedan su u 19.00; u 18.25 počinje svibanjska pobožnost!
Križni put kroz korizmu: petkom u 17.00 i nedjeljom u 15.00
Radno vrijeme Župne javne knjižnice:
Ponedjeljak - Petak: od 17.00 - 19.00 Nedjeljom i blagdanima Knjižnica ne radi!