Trenutno ste na :: Početna > Petrovo 2022. > Hodočašće na Mariju Bistricu 2022.

Hodočašće na Mariju Bistricu 2022.

2022.

U petak 12. kolovoza 2022., poslije večernje svete mise u 19:00 sati, 50-ak pješaka hodočasnika krenulo je na 50-ak kilometara dugo hodočašće od Trnovca do Marije Bistrice. Nakon cjelonoćnog pješačenja pod vedrim, ali i kišovitim nebom, hodočasnici su u jutarnjim satima subote sretno stigli na odredište, gdje su, uz pjesmu i molitvu, svečano ušli u svetište Majke Božje Bistričke. Sljedeća zajednička hodočasnička točka bila je navečer u 20:00 sati, kada smo se okupili podno bistričke Kalvarije i započeli pobožnost križnog puta sa svijećama. Tom lijepom događaju, uz hodočasnike koji su pješačili na Mariju Bistricu, iz godine u godinu priključuje se i sve više naših župljana koji automobilima te subote hodočaste na Bistricu.

U nedjelju u 7:00 sati svi smo se okupili ispred baziilike, gdje su nam se priključili i hodočasnici koji su iz Trnovca rano ujutro krenuli autobusom i osobnim automobilima. Poslije svečanog ulaza u baziliku i ophoda oko oltara Majke Božje, u 8:30 sati pridružili smo se zajedničkom križnom putu na Kalvariji, a nakon toga hodočasnici su imali priliku za svetu ispovijed. U 11:00 sati u crkvi na otvorenom slavila se svečana hodočasnička sveta misa - središnji trenutak svakog hodočašća. Zajednički oproštaj od Majke Božje bio je u 13:30 sati, nakon kojeg smo, ohrabreni ovim lijepim hodočasničkim iskustvom, krenuli prema našim domovima.

Hodočašće na Mariju Bistricu, bilo pješice, bilo osobnim automobilom ili autobusom, jedno je od najljepših duhovnih iskustava koje imamo priliku kao župna zajednica doživjeti svake godine. Velike su milosti za one koji hodočaste, kao i za one za koje hodočasnici mole i prikazuju žrtvu. Posebno veseli lijep broj hodočasnika pješaka koji su i ove godine hrabro krenuli put Marije Bistrice, a osobita radost je i činjenica da je ove godine 10-ak mladih po prvi put pješice hodočastilo na Mariju Bistricu. Ohrabrujmo u našim obiteljima djecu i mlade da se u godinama pred nama, pješice, automobilima ili autobusom koji polazi iz župe priključe ovom hodočašću!

Neka ovo hodočašće donese brojne duhovne milosti za cijelu našu župu, a velika hvala svima koji su se na bilo koji način uključili u organizaciju hodočašća!

Majko Božja Bistrička, moli za nas!

Više fotografija u Galeriji slika!