Trenutno ste na :: Početna > Petrovo 2022. > Hodočašće na Mariju Bistricu

Hodočašće na Mariju Bistricu

2021.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Naša župa i ove godine hodočastila je u Nacionalno svetište Majke Božje Bistričke.

U petak 6. kolovoza, na blagdan Preobraženja Gospodnjeg, nakon večernje svete mise 39 hodočasnika zaputilo se pješice prema Mariji Bistrici. Teškoću i zahtjevnost puta olakšavala nam je svježa, mirna i vedra noć pa smo u jutarnjim satima subote sretno stigli na odredište. Nakon svečanog ulaska u Svetište, otišli smo na zasluženu okrepu i odmor. Hodočasnički program nastavio se u predvečerje prilikom za svetu ispovijed te večernjom svetom misom. U 20:00 sati okupili smo se u podnožju bistričke Kalvarije, te se zajedno s vjernicima pristiglim automobilima iz naše župe, izmolili pobožnost križnog puta.

U nedjelju su nam se na Mariji Bistrici priključili i naši župljani koji su pristigli autobusom i osobnim automobilima, kao i članovi KUD-a MAK Trnovec, odjeveni u narodne nošnje. U 7:00 sati svi zajedno ušli smo u Svetište, pjevajući marijanske pjesme i moleći Marijin zagovor za svoje obitelji i za našu župnu zajednicu. Potom je bila prilika za sakrament svete ispovijedi; u 8:30 pobožnost križnog puta na Kalvariji, a u 11:00 sati svečana sveta misa u crkvi na otvorenom.

Hodočašće smo završili zajedničkim pozdravom Majci Božjoj u Svetištu u 13:30 sati.

Veliko je blago imati ovako lijepo marijansko svetište relativno blizu našoj župi. Naša župa već dugi niz godina pješice hodočasti na Mariju Bistricu. Vjerujemo da će i generacije djece i mladih koje dolaze nastaviti tu tradiciju i rado hodočastiti Majci Božjoj Bistričkoj moleći zagovor Majke Božje. Marijin zagovor i prekrasno iskustvo hodočašća zasigurno će im biti na radost i duhovno ohrabrenje.

Majko Božja Bistrička, moli za nas!

------------------------------------------------------

Više fotografija u Galeriji!