Trenutno ste na :: Početna > Novosti > Hodočašće na Mariju Bistricu

Hodočašće na Mariju Bistricu

06.08.

2021.

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Naša župa i ove godine hodočastila je u Nacionalno svetište Majke Božje Bistričke.

U petak 6. kolovoza, na blagdan Preobraženja Gospodnjeg, nakon večernje svete mise 39 hodočasnika zaputilo se pješice prema Mariji Bistrici. Teškoću i zahtjevnost puta olakšavala nam je svježa, mirna i vedra noć pa smo u jutarnjim satima subote sretno stigli na odredište. Nakon svečanog ulaska u Svetište, otišli smo na zasluženu okrepu i odmor. Hodočasnički program nastavio se u predvečerje prilikom za svetu ispovijed te večernjom svetom misom. U 20:00 sati okupili smo se u podnožju bistričke Kalvarije, te se zajedno s vjernicima pristiglim automobilima iz naše župe, izmolili pobožnost križnog puta.

U nedjelju su nam se na Mariji Bistrici priključili i naši župljani koji su pristigli autobusom i osobnim automobilima, kao i članovi KUD-a MAK Trnovec, odjeveni u narodne nošnje. U 7:00 sati svi zajedno ušli smo u Svetište, pjevajući marijanske pjesme i moleći Marijin zagovor za svoje obitelji i za našu župnu zajednicu. Potom je bila prilika za sakrament svete ispovijedi; u 8:30 pobožnost križnog puta na Kalvariji, a u 11:00 sati svečana sveta misa u crkvi na otvorenom.

Hodočašće smo završili zajedničkim pozdravom Majci Božjoj u Svetištu u 13:30 sati.

Veliko je blago imati ovako lijepo marijansko svetište relativno blizu našoj župi. Naša župa već dugi niz godina pješice hodočasti na Mariju Bistricu. Vjerujemo da će i generacije djece i mladih koje dolaze nastaviti tu tradiciju i rado hodočastiti Majci Božjoj Bistričkoj moleći zagovor Majke Božje. Marijin zagovor i prekrasno iskustvo hodočašća zasigurno će im biti na radost i duhovno ohrabrenje.

Majko Božja Bistrička, moli za nas!

------------------------------------------------------

Više fotografija u Galeriji! Raspored misa
PON - 7.30
UTO - 7.30
SRI - 7.30 (u kapelici od mjeseca lipnja do listopada)
ČET - 7.30
PET - 7.30
SUB - 17.00 (zimsko) 19.00 (ljetno)
NED - 7.30, 9.30, 11.00
Kroz advent svete mise u 6.00 osim subote.
U mjesecu svibnju svete mise kroz tjedan su u 19.00; u 18.25 počinje svibanjska pobožnost!
Križni put kroz korizmu: petkom u 17.00 i nedjeljom u 15.00
Radno vrijeme Župne javne knjižnice:
Ponedjeljak - Petak: od 17.00 - 19.00 Nedjeljom i blagdanima Knjižnica ne radi!