Trenutno ste na :: Početna > Novosti > Hodočašće na Trsat

Hodočašće na Trsat, 2021.

31.07.

2021.

 

 

U subotu 31. srpnja 2021. naša župa hodočastila je u svetište Majke Božje Trsatske. 

Ovim hodočašćem, na neki način, započelo je "marijansko vrijeme" u našoj župi, budući da već 5.8. slavimo svetkovinu Majke Božje Snježne, zaštitnice naše župe; a dan poslije, nakon večernje svete mise na blagdan Preobraženja Gospodnjeg, pješaci kreću na hodočašće na Mariju Bistricu. Njima će se u nedjelju 8.8. pridružiti i hodočasnici koji će doći autobusom. Ovo vrijeme posvećeno predanoj molitvi zagovoru Blaženoj Djevici Mariji završit će u nedjelju 15. kolovoza, na svetkovinu Uznesenja Blažene Djevice Marije na nebo, odnosno Veliku Gospu.


Po dolasku na Trsat u jutarnjim satima, imali smo priliku za sakrament svete ispovijedi, a potom smo, zajedno s vjernicima iz desetak drugih župa, molili pobožnost križnog puta. Najsvečaniji trenutak svakog hodočašća jest slavlje svete mise, koje je započelo u 11:00 sati. Po završetku svete mise i kratkog predaha, uputili smo se prema Novom VInodolskom, gdje smo proveli ugodno poslijepodne i u predvečerje krenuli prema Trnovcu.

Neka plodovi ovog hodočašća budu vidljivi u životima nas hodočasnika, a na obogaćenje i duhovni rast svim našim župljanima!

Majko Božja Trsatska, moli za nas!

----------------------------------------------------------------

Više fotografija u Galeriji!Raspored misa
PON - 7.30
UTO - 7.30
SRI - 7.30 (u kapelici od mjeseca lipnja do listopada)
ČET - 7.30
PET - 7.30
SUB - 17.00 (zimsko) 19.00 (ljetno)
NED - 7.30, 9.30, 11.00
Kroz advent svete mise u 6.00 osim subote.
U mjesecu svibnju svete mise kroz tjedan su u 19.00; u 18.25 počinje svibanjska pobožnost!
Križni put kroz korizmu: petkom u 17.00 i nedjeljom u 15.00
Radno vrijeme Župne javne knjižnice:
Ponedjeljak - Petak: od 17.00 - 19.00 Nedjeljom i blagdanima Knjižnica ne radi!