Trenutno ste na :: Početna > Petrovo 2022. > Hodočašće u Krašić

Hodočašće u Krašić

2022.

Na Dan Državnosti, 30. svibnja 2022. naša župa hodočastila je u Krašić, rodnu župu hrvatskog blaženika i mučenika, zagrebačkog nadbiskupa kardinala Alojzija Stepinca. Na hodočašće su bili pozvani pjevači našeg župnog zbora, članovi pastoralnog i ekonomskog vijeća naše župe i drugi pastoralni suradnici.
    Po dolasku u Krašić, dočekao nas je vlč. Ivan Vučak, krašički župnik koji nas je pozdravio i u nekoliko minuta nas na živopisan način podsjetio na najvažnije detalje iz života našeg blaženika kardinala Alojzija Stepinca, nakon čega smo posjetili obnovljeni Spomen-dom, stari župni dvor u kojem je kardinal Stepinac boravio u kućnom pritvoru od kraja 1951., pa sve do mučeničke smrti 10. veljače 1960. godine.
    U 11:00 sati slavili smo svetu misu koju je predvodio mons. Juraj Jezerinac, vojni biskup u miru, a propovijedao domaći župnik vlč. Vučak. U homiliji vlč. Vučak naglasio je nekoliko zgoda iz života blaženog Alojzija Stepinca, posebno ističući njegovu ljubav prema Domovini Hrvatskoj, podsjećajući nas na poznatu blaženikovu rečenicu: „U ljubavi svojoj prema domovini i narodu ne dam se ni od koga nadkriliti“. Na svetoj misi pjevao je Mješoviti zbor naše župe uz orguljsku pratnju našeg orguljaša Vatroslava Maltara.
    U poslijepodnevnim satima hodočašće smo nastavili posjetom Starom Gradu Ozlju te se u ranim večernjim satima vratili u naš Trnovec.
    Neka zajedništvo i molitve s ovoga hodočašća učvrste našu župnu zajednicu, a posebno neka nas prati zagovor kardinala blaženog Alojzija, kojem smo, pohodivši mjesto njegovog rođenja za ovaj svijet, ali i za nebo, uputili svoje iskrene molitve za sebe, svoju župu, našu dragu domovinu Hrvatsku i za čitav svijet.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Molitva za proglašenje svetim blaženog Alojzija Stepinca

-----------------------------------------------------
Gospodine Bože, izvore svetosti i milosti,
blaženoga Alojzija, pastira i mučenika,
pozvao si da ti služi
kao navjestitelj i branitelj istine
i kao hrabri svjedok vjernosti Crkvi.

Poslušan tvojoj Riječi
i vođen Duhom tvoje ljubavi,
zauzimao se za siromašne i obespravljene;
ostavio nam je divno svjetlo čiste savjesti,
pouzdanja u tebe i ustrajnosti u trpljenju.

Ponizno te molimo
da nas obdariš svojom radošću
te blaženoga Alojzija ubrojiš
među svece sveopće Crkve,
da bismo ga mogli još predanije slijediti
i uteći se njegovu moćnom zagovoru
u svojim životnim potrebama.

Po njegovim molitvama jačaj proročki glas Crkve,
koji širi nadu u dolazak tvojega kraljevstva,
praćen blizinom i utjehom Blažene Djevice Marije,
Majke i Kraljice vjernoga ti naroda.
Po Kristu Gospodinu našemu. Amen!

VIše fotografija u Galeriji slika!