Trenutno ste na :: Početna > Novosti > Hodočašće u Međugorje i Vepric

Hodočašće u Međugorje i Vepric

19.06.

2011.

 

Hodočašće u Međugorje i Vepric


16. i 17. lipnja 2011. godine hodočastili smo u Međugorje i Vepric. Na hodočašću su sudjelovali članovi Župnog caritasa, Pjevačkog zbora i ostali župljani.
Dolaskom u Međugorje smo krenuli na brdo Križevac. Iako je uspon dosta naporan, putem smo molili Križni put. Svatko od nas je imao svoju nakanu na koju je molio i prikazao žrtvu. Nakon toga smo se popeli i na Podbrdo, do mjesta ukazanja. Putem smo molili Radosna otajstva krunice. Zadivljuje vjera ljudi koji i bosi po oštrom kamenju idu do Gospina kipa moleći i proseći od nje pomoć u svim svojim potrebama.
Navečer smo svi zajedno sudjelovali na molitvi krunice, svetoj misi i klanjanju. Prije toga je bilo dosta slobodnog vremena za privatne pobožnosti i sv. ispovijed kojoj su mnogi pristupili. Upravo taj dan je započela devetnica u čast 30. godišnjice prvog Gospina ukazanja u Međugorju koje je bilo 24. lipnja 1981. godine. Na svetoj misi i klanjanju u crkvi na otvorenom sudjelovalo je mnoštvo hodočasnika iz različitih zemalja, predvođenih svojim svećenicima.
Drugog dana nakon doručka smo krenuli prema Vepricu - marijanskom svetištu nedaleko Makarske, u kojem se nalazi kopija lurdske špilje. Tu smo imali svetu misu i razgledavanje toga svetišta u prirodi.
Poslije podne smo imali priliku odmoriti se i malo okupati u već dovoljno toplom moru. Ispunjeni radošću i dubokim dojmovima vratili smo se svojim kućama u nadi da će ovo hodočašće za sve nas imati velike duhovne koristi.
Više slika možete pogledati u: Galerija slika - Međugorje i Vepric 2011.Raspored misa
PON - 7.30
UTO - 7.30
SRI - 7.30 (u kapelici od mjeseca lipnja do listopada)
ČET - 7.30
PET - 7.30
SUB - 17.00 (zimsko) 19.00 (ljetno)
NED - 7.30, 9.30, 11.00
Kroz advent svete mise u 6.00 osim subote.
U mjesecu svibnju svete mise kroz tjedan su u 19.00; u 18.25 počinje svibanjska pobožnost!
Križni put kroz korizmu: petkom u 17.00 i nedjeljom u 15.00
Radno vrijeme Župne javne knjižnice:
Ponedjeljak - Petak: od 17.00 - 19.00 Nedjeljom i blagdanima Knjižnica ne radi!