Trenutno ste na :: Početna > Petrovo 2022. > Izlet na Veternicu

Izlet na Veternicu

2012.

U srijedu, 27. lipnja, dječji župni zbor, ministranti, župni animatori i čitači naše župe, predvođeni župnikom vlč. Josipom Hadrovićem, vjeroučiteljicom Ljiljanom Mišak i voditeljem zbora Markom Domiterom, proveli su dan u duhovno-rekreativnom programu u Duhovnom centru Varaždinske biskupije na Veternici.
Kao domaćin, voditelj Duhovnog centra vlč. Damjan Koren, upoznao je mlade s tijekom zahtjevne obnove koja se morala suočiti s posljedicama devastacije toga vrijednoga hrvatskoga kulturnog dobra u doba komunističkog režima, o duhovnim programima i susretima te o uključenosti mladih u obnovi Centra.
Nakon kratkog upoznavanja s Centrom, župni animator Marko je u prijepodnevnim satima sve sudionike uveo u radionicu „Crkva“. Prvi i drugi razredi upoznali su svoje obitelji kao temeljne zajednice Crkve, dok su ostali kroz edukativno-zabavnu igru upoznali našu Varaždinsku biskupiju. Vrhunac dana bila je sveta misa, koju je predslavio naš župnik vlč. Josip Hadrović u koncelebraciji s vlč. Damjanom Korenom, koji je u vrlo zanimljivoj propovijedi djecu i mlade potaknuo na poslušnost i pomaganje roditeljima - jer to su plodovi po kojima će nas drugi prepoznati da smo Kristovi. Mladi su lijepim pjevanjem pridonijeli svečanom misnom slavlju.
Zajedničkim ručkom završio je prijepodnevni program, a poslijepodnevne trenutke djeca i mladi proveli su u slobodnoj igri do povratka kućama. Ovo je bila mala duhovna obnova za našu djecu kao nagrada za njihov trud i ustrajnost u sudjelovanju u životu naše župne zajednice.

Više fotografija u Galeriji slika!