Trenutno ste na :: Početna > Petrovo 2022. > Izrada adventskih vijenaca 2022

Izrada adventskih vijenaca 2022

2022.

I ove godine članovi i članice našeg župnog Caritasa kojima su se pridružili vjeroučenici, izrađivali su adventske vijence i božićne ukrase koje su na nedjelju Krista Kralja ponudlili župljanima. Tradicionalna izrada ovih vijenaca u našoj župi slikovito se može opisati lancem ili "vijencem" dobra.

Prvo "dobro" je samo okupljanje vrijednih župljana koji se dvije večeri druže i kreativno i s veseljem izrađuju vijence. Drugo "dobro" je ono koje će iskusiti naši župljani koji će odabrati njima najljepši vijenac koji će krasiti njihov dom i biti uz njih kroz nadolazeće vrijeme došašća, a čije zapaljene svijeće će ih poticati na redovitu i sabranu molitvu. Treće "dobro" je činjenica da se prihodom od nabave vijenaca pomažu naši najpotrebniji župljani kojima se pomaže kroz cijelu godinu. Ono zadnje "Dobro" koje svemu daje smisao jest Bog - izvor svakoga dobra, koji nas okuplja i daje nam priliku pomagati drugima.

Hvala svima koji su se uključili u izradu vijenaca, kao i onima koji će i ove godine kupovinom adventskog vijenca ili božićnog ukrasa pomoći ljudima u potrebi.

Više fotografija u "Galeriji slika".