Trenutno ste na :: Početna > Novosti > Koncert u čast Velikoj Gospi

Koncert u čast Velikoj Gospi

16.08.

2010.

Koncert u čast Velikoj Gospi

Na sam dan Velike Gospe, u nedjelju na večer u 19.00 sati, u našoj je crkvi održan prekrasni koncert u čast svetkovine Uznesenja Blažene Djevice Marije na nebo. Vrhunske umjetnice, profesorice, Božica Tuđan na orguljama, Dorotea Božić na violini i Sofija Cingula alt, priredile su nam vrhunski glazbeni doživljaj.
Programom u kojem je bilo nekoliko Ave Maria te klasičnih marijanskih pjesama oduševile su stotinjak posjetitelja koji su ih nagradili velikim pljeskom.  Mnogima je suze na oči izmamila obrada poznate pjesme You Raise Me Up koju su naše glazbenice ponovile na traženje publike kao i skladbu oca Anzelma Canjuge - Na nebu se pokaza.
Vrhunskom glazbenom, ali i duhovnom doživljaju doprinijelo je i scensko uređenje prostora - mnoštvo upaljenih svjećica. Od srca zahvaljujemo Božici, Dorotei i Sofiji na velikom trudu koji su uložile u pripremanje ovog koncerta kao i na velikom duhovnom obogaćenju.
 Raspored misa
PON - 7.30
UTO - 7.30
SRI - 7.30 (u kapelici od mjeseca lipnja do listopada)
ČET - 7.30
PET - 7.30
SUB - 17.00 (zimsko) 19.00 (ljetno)
NED - 7.30, 9.30, 11.00
Kroz advent svete mise u 6.00 osim subote.
U mjesecu svibnju svete mise kroz tjedan su u 19.00; u 18.25 počinje svibanjska pobožnost!
Križni put kroz korizmu: petkom u 17.00 i nedjeljom u 15.00
Radno vrijeme Župne javne knjižnice:
Ponedjeljak - Petak: od 17.00 - 19.00 Nedjeljom i blagdanima Knjižnica ne radi!