Trenutno ste na :: Početna > Petrovo 2022. > Koncert Velikoj Gospi

Koncert Velikoj Gospi

2009.

Koncert Velikoj Gospi

Pod nazivom "Koncert Velikoj Gospi" u našoj je župnoj crkvi na sam blagdan Velike Gospe, nakon večernje svete mise održan veličanstveni koncert. Upriličile su nam ga vrhunske umjetnice: Janja Vukina Fučko, sopran; Sofija Cingula, alt; Dorotea Božić, violina i naša Božica Tuđan za orguljama.
   Bio je to već drugi koncert u našoj crkvi što su nam ga pripremile ove umjetnice. Prvi je bio za Božić, s božićnom tematikom pjesama, dok je ovaj bio na temu pjesama posvećenih Majci Božjoj. Uz nekoliko izvedbi Ave Maria raznih autora, naročito je bila toplo prihvaćena skladba Pie Jesu, autora Andrew Lloyd Webbera, koju su zanosno u duetu otpjevale Janja i Sofija.
   Na radost mnogobrojne publike izvedeno je i nekoliko pučkih marijanskih pjesama. Koncert je završio zajedničkim pjevanjem naše, možemo reći, marijanske himne - Zdravo Djevo. Od srca zahvaljujemo Janji, Sofiji, Dorotei i Božici na prekrasnom koncertu!