Trenutno ste na :: Početna > Novosti > Koncert zbora "Chorus angelicus"

Koncert zbora "Chorus angelicus"

10.10.

2011.

 

U subotu, 8. listopada 2011. u našoj je župi gostovao Zbor varaždinske katedrale „Chorus Angelicus“. Zbor je pjevao na svetoj misi nakon koje su samostalno i uz orguljsku pratnju prof. Božice Tuđan izveli šest skladbi: Magnificat - Carl Philip Emanuel Bach; Bogorodice, Djevo - Sergej Rahmanjinov; O sacrum convivium - Domenico Bartolucci; Svrši stopi moje - Krsto Odak; Jer anđelima svojim - Felix Mendelssohn Bartoldy i Magnificat - John Rutter. Zborom je ravnao maestro Anđelko Igrec.

Zbor varaždinske katedrale „Chorus angelicus“ je u svom dvanaestogodišnjem djelovanju izveo mnoga djela liturgijske i koncertantne hrvatske i svjetske duhovne glazbe, kako u varaždinskoj katedrali, tako i po župama Varaždinske biskupije, drugim hrvatskim biskupijama i u inozemstvu. Među posebno vrijedne nastupe ubraja ona na hodočašćima u Rimu i Izraelu, na uskrsnim koncertima u katedrali, kao i na Varaždinskim baroknim večerima.
Osnivač i voditelj zbora je maestro Anđelko Igrec, orguljaš varaždinske katedrale i povjerenik za crkvenu glazbu u biskupiji.
Od srca zahvaljujemo svim članovima Zbora, na čelu s maestrom Anđelkom Igrecom i našom orguljašicom Božicom na prekrasnom glazbenom doživljaju.Raspored misa
PON - 7.30
UTO - 7.30
SRI - 7.30 (u kapelici od mjeseca lipnja do listopada)
ČET - 7.30
PET - 7.30
SUB - 17.00 (zimsko) 19.00 (ljetno)
NED - 7.30, 9.30, 11.00
Kroz advent svete mise u 6.00 osim subote.
U mjesecu svibnju svete mise kroz tjedan su u 19.00; u 18.25 počinje svibanjska pobožnost!
Križni put kroz korizmu: petkom u 17.00 i nedjeljom u 15.00
Radno vrijeme Župne javne knjižnice:
Ponedjeljak - Petak: od 17.00 - 19.00 Nedjeljom i blagdanima Knjižnica ne radi!