Trenutno ste na :: Početna > Novosti > Korizmena duhovna obnova

Korizmena duhovna obnova

18.03.

2013.

 

Od 15. do 17. ožujka 2013. godine u našoj je župi održana korizmena duhovna obnova povodom Dana župnog klanjanja, Dana velike korizmene ispovijedi i Godine vjere. Duhovnu obnovu je predvodio vlč. mr. Dubravko Škrlin Hren, prefekt i ekonom Nadbiskupskoga bogoslovnog sjemeništa u Zagrebu i povjerenik za pastoral duhovnih zvanja u Zagrebačkoj nadbiskupiji. Tijekom tri dana predvoditelj ove duhovne obnove govorio je o Kristovom križu u kojem nalazimo snagu za nošenje svojega životnog križa, zatim o vjeri koja se mora vidjeti preko naših djela te o Euharistiji kao temelju našeg vjerničkog života.


Duhovna obnova je započela u petak pobožnošću Križnoga puta nakon kojeg je slijedila sveta misa u kojoj su sudjelovala i četvorica bogoslova. Na kraju svete mise naš je bogoslov Marko Domiter priredio prezentaciju o životu u bogosloviji.
U subotu je prije večernje svete mise bila velika korizmena ispovijed. Na svetoj misi pjevao je Zagrebački bogoslovski oktet. Nedjelju smo započeli svetom misom nakon koje je bilo izloženo Presveto na klanjanje. Kao uvod u središnju, koncelebriranu sv. misu priređeno je jednosatno zajedničko klanjanje. Ovu veliku svečanost smo završili zahvalnom svetom misom u 17.00 sati, a predvodio ju je rektor Nadbiskupskoga bogoslovnog sjemeništa u Zagrebu, preč. Anđelko Košćak.Raspored misa
PON - 7.30
UTO - 7.30
SRI - 7.30 (u kapelici od mjeseca lipnja do listopada)
ČET - 7.30
PET - 7.30
SUB - 17.00 (zimsko) 19.00 (ljetno)
NED - 7.30, 9.30, 11.00
Kroz advent svete mise u 6.00 osim subote.
U mjesecu svibnju svete mise kroz tjedan su u 19.00; u 18.25 počinje svibanjska pobožnost!
Križni put kroz korizmu: petkom u 17.00 i nedjeljom u 15.00
Radno vrijeme Župne javne knjižnice:
Ponedjeljak - Petak: od 17.00 - 19.00 Nedjeljom i blagdanima Knjižnica ne radi!