Trenutno ste na :: Početna > Petrovo 2022. > Krizmanički turnir

Krizmanički turnir

2018.

ODRŽAN 1.KRIZMANIČKI MALONOGOMETNI TURNIR VARAŽDINSKE BISKUPIJE
Protekle je subote u prostorima sportske dvorane OŠ Trnovec održan 1. Krizmanički malonogometni turnir Varaždinske biskupije u organizaciji Ureda za pastoral mladih Varaždinske biskupije. Turnir je započeo molitvom koju je predslavio supervizor turnira i povjerenik za mlade Varaždinske biskupije vlč. Tihomir Kosec, koji je ujedno zahvalio svima prisutnima na dolasku te uvodnim riječima Augustina Vidića i Karla Vukovića, koordinatora turnira, koji su dali kratke napomene i smjernice za odigravanje.
Na turniru je nastupilo 11 ekipa iz sljedećih župa: sv. Marije Magdalene Ivanec, sv. Elizabete Ugarske Jalžabet, sv. Marije Magdalene Kneginec, sv. Vida i sv. Jurja Mađarevo, sv. Josipa Novo Virje, sv. Vida Pitomača, sv. Mihaela arkanđela Sračinec, sv. Margarete Margečan, Majke Božje Snježne Trnovec, sv. Martina Varaždinske Toplice, sv. Martina biskupa Virje.
Prvo mjesto pripalo je ekipi „Vidovci“ iz župe sv. Vida Pitomača, drugo mjesto je osvojila domaća ekipa župe Majke Božje Snježne Trnovec, dok je treće mjesto pripalo ekipi župe sv. Marije Magdalene Kneginec.
Najboljim igračem turnira proglašen je Lovro Vinter iz ekipe Župe sv. Mihaela Arkanđela Sračinec. Najboljim strijelcem turnira proglašen je Matej Babić iz ekipe „Vidovci“ iz župe sv. Vida Pitomača. Najboljim golmanom turnira, također iz Pitomače, proglašen je Domagoj Turković. Ekipi iz Župe Majke Božje Snježne Trnovec pripala je i titula najbolje „fair-play“ ekipe turnira.
Turnir je prošao u prijateljskom ozračju, druženju i čistoj igri. Na kraju turnira voditelj se zahvalio domaćinima na iznimno lijepom gostoprimstvu, sucima Vjeranu Grabantu i Bruni Matoteku, zapisničkom stolu i medicinskoj potpori te svim sudionicima turnira na sudjelovanju podijelivši pritom prikladne zahvalnice i pehare za prva tri mjesta.
(tekst: M. Ptiček, fotografije: K. Vuković)