Trenutno ste na :: Početna > Novosti > Lado - Božićni koncert

Lado - Božićni koncert

18.12.

2015.

 

 
Da bi što bolje osjetili radost nadolazećeg Božića pobrinuo se Ansambl narodnih plesova i pjesama Hrvatske Lado koji je 17. prosinca 2015. u našoj crkvi održao prekrasni Božićni koncert. Zahvaljujući našoj Općini koja ih je pozvala i koja je pokrila sve troškove, ovo je bilo drugo njihovo gostovanje u našem mjestu. Pred prepunom crkvom naš proslavljeni Ansambl Lado je izveo prekrasan program koji je bio podijeljen u tri dijela. U prvom dijelu mješoviti zbor je izveo tri skladbe pod vodstvom dirigenta Tomislava Uhlika.
Drugi dio, pod vodstvom dirigenta Joška Čalete, je bio rezerviran za Božićne pjesme i kolende zadarskoga područja.
U trećem i svakako najatraktivnijem dijelu mješoviti zbor uz orkestar izveo je tradicionalne hrvatske božićne pjesme. U tom dijelu zborom i orkestrom je ravnao dirigent – voditelj Dražen Kurilovčan. Nakon dugotrajnog pljeska zbor i orkestar su nam izveli još nekoliko božićnih pjesama.
Na završetku načelnik naše Općine, Zvonko Šamec uručio je bukete cvijeća dvjema slavljenicama koje ove godine obilježavaju 35 godina umjetničkog rada u Ansamblu Lado. Također je uručio i prigodni poklon umjetničkom voditelju, gospodinu Ivanu Ivančanu koji nakon dugogodišnjeg rada u Ansamblu odlazi u zasluženu mirovinu.
Bila je to prekrasna večer i uvertira u naš najradosniji kršćanski blagdan Božić.Raspored misa
PON - 7.30
UTO - 7.30
SRI - 7.30 (u kapelici od mjeseca lipnja do listopada)
ČET - 7.30
PET - 7.30
SUB - 17.00 (zimsko) 19.00 (ljetno)
NED - 7.30, 9.30, 11.00
Kroz advent svete mise u 6.00 osim subote.
U mjesecu svibnju svete mise kroz tjedan su u 19.00; u 18.25 počinje svibanjska pobožnost!
Križni put kroz korizmu: petkom u 17.00 i nedjeljom u 15.00
Radno vrijeme Župne javne knjižnice:
Ponedjeljak - Petak: od 17.00 - 19.00 Nedjeljom i blagdanima Knjižnica ne radi!