Trenutno ste na :: Početna > Novosti > Ljetne igre za djecu

Ljetne igre za djecu

06.08.

2019.

 


I ove su se godine, već tradicionalno, uoči svetkovine naše župne zaštitnice Majke Božje Snježne, u našoj crkvi održale ljetne igre za djecu 31. srpnja i 1. kolovoza. Svakoga je dana na igrama sudjelovalo tridesetak djece. Prvog dana, 31. srpnja, djeca su bila upoznata sa životima trojice hrvatskih svetaca: sv. Nikole Tavelića, sv. Marka Križevčanina i sv. Leopolda Bogdana Mandića, te jednog blaženika, bl. Alojzija Stepinca. U svakoj radionici djeca su najprije slagala slagalicu lika, bila upoznata s njegovim životom te se natjecala u različitim igrama. Na kraju se održao kviz znanja u kojem je pobijedila ekipa sv. Leopolda Mandića. Drugog dana igara djeca su bila podijeljena u tri skupine. U svakoj su se radionici igrale različite igre, od igre s balonima, vrtoglavog nogometa, štafete, memoryja i slično. Na kraju se odigrala svima vrlo dobro poznata igra ''Poštara''. Zahvaljujemo dobrome Bogu i našoj zaštitnici Majci Božjoj Snježnoj što smo imali lijepo vrijeme, isto tako veliko hvala našem župniku Josipu Hadroviću i vjeroučiteljici Ljiljani Mišak na pomoći i pripremi sokova i grickalica za djecu i podršci u realizaciji igara. Hvala i animatorima: Aleksandri Hrman, Tinu Juraku, Goranu Hercegu, Luki Novoselu, Marti Cesar, Loreni Vugrinec i Dominiku Hrupeku na organiziranju igara. Nadamo se da će ubuduće više djece dolaziti na igre te tako ostvariti one Isusove riječi:''Pustite dječicu neka dolaze k meni; ne priječite im jer takvih je kraljevstvo Božje!'' (Mk 10, 14)Raspored misa
PON - 7.30
UTO - 7.30
SRI - 7.30 (u kapelici od mjeseca lipnja do listopada)
ČET - 7.30
PET - 7.30
SUB - 17.00 (zimsko) 19.00 (ljetno)
NED - 7.30, 9.30, 11.00
Kroz advent svete mise u 6.00 osim subote.
U mjesecu svibnju svete mise kroz tjedan su u 19.00; u 18.25 počinje svibanjska pobožnost!
Križni put kroz korizmu: petkom u 17.00 i nedjeljom u 15.00
Radno vrijeme Župne javne knjižnice:
Ponedjeljak - Petak: od 17.00 - 19.00 Nedjeljom i blagdanima Knjižnica ne radi!