Trenutno ste na :: Početna > Novosti > Misa zahvalnica za 90 godina Osnovne škole

Misa zahvalnica za 90 godina Osnovne škole

26.10.

2019.

 


Prema riječima današnje ravnateljice OŠ Trnovec, gospođe Radmile Sačić, toga jutra, 25. listopada 1929. godine pred velikom bijelom zgradom u Trnovcu okupilo se mnoštvo djece i odraslih trnovčanaca. Zvona na kapelici Majke Božje Snježne dugo su zvonila. Time su dala naslutiti da se događa nešto veliko i značajno za ovo naše mjesto Trnovec. Bilo je to otvorenje nove Osnovne škole u kojoj su generacije i generacije naših sumještana stjecale znanje i odgoj za budući život. Možda su metode bile različite ali cilj je ostao isti: osposobiti djecu da odgojem i obrazovanjem postanu što bolji ljudi.
90 godina kasnije, točnije u petak 25. listopada 2019. svi učenici naše Osnovne škole, predvođeni svojim učiteljicama i učiteljima kao i ravnateljicom došli su u našu crkvu kako bi svečanom svetom misom dragom Bogu rekli hvala za tih značajnih 90 godina postojanja naše škole. Svečanu svetu misu predvodio je naš varaždinski biskup, mons. Josip Mrzljak uz koncelebraciju domaćeg župnika Josipa Hadrovića, susjeda Petra Goluba kao i biskupovog tajnika a našeg trnovčanca Marka Domitera. U prekrasno okićenoj crkvi pjevanje je predvodio dječji zbor naše župe. Biskup je u svojoj kratkoj i nadahnutoj propovijedi naglasio važnost kreposti zahvalnosti. Trebamo biti zahvalni prije svega dragom Bogu jer od njega sve dobivamo. Sve naše sposobnosti, svi naši talenti kao uostalom i naš život Božji je dar i na tome trebamo dragom Bogu biti zahvalni.


Program obilježavanja ovog velikog jubileja nastavljen je u sportskoj dvorani Osnovne škole lijepom priredbom koju su pripremili bivši i sadašnji učenici naše Osnovne škole. Nakon priredbe ravnateljica je sve prisutno povela u svojevrsni vremeplov kroz našu školu koja je tijekom vremena u više navrata dograđivana i mijenjala svoj izgled. Posebno je lijepo bila uređena učionica vjeronauka u kojoj su se nalazile Spomenice škole koje su se počele voditi od njezinog početka. Ta je učionica značajna i po tome jer je u njoj u dva navrata bio naš velikan, blaženi Alojzije Stepinac kad je boravio u nekadašnjoj zajedničkoj župi Bartolovec. Na pametnoj ploči su se vrtjeli slajdovi s uspjesima naših učenika na prethodnih deset Vjeronaučnih olimpijada na kojima su ekipe učenika naše osnosve škole pod vodstvom mentorice, vjeroučiteljice Ljiljane Mišak, postizale velike i značajne rezultate. U tih deset godina
čak su pet puta bili na Državnom natjecanju, a najbolji rezultat su postigli 2016. godine u Opatiji, gdje su osvojili 3. mjesto u Državi i dobili nagradno putovanje u Poljsku.Raspored misa
PON - 7.30
UTO - 7.30
SRI - 7.30 (u kapelici od mjeseca lipnja do listopada)
ČET - 7.30
PET - 7.30
SUB - 17.00 (zimsko) 19.00 (ljetno)
NED - 7.30, 9.30, 11.00
Kroz advent svete mise u 6.00 osim subote.
U mjesecu svibnju svete mise kroz tjedan su u 19.00; u 18.25 počinje svibanjska pobožnost!
Križni put kroz korizmu: petkom u 17.00 i nedjeljom u 15.00
Radno vrijeme Župne javne knjižnice:
Ponedjeljak - Petak: od 17.00 - 19.00 Nedjeljom i blagdanima Knjižnica ne radi!