Trenutno ste na :: Početna > Novosti > Naš Tihomir zaređen za svećenika

Naš Tihomir zaređen za svećenika

15.06.

2009.

Naš Tihomir zaređen za svećenika

   U nedjelju, 14. lipnja 2009. godine u Varaždinskoj katedrali uz šestoricu svojih kolega za svećenika je zaređen velečasni Tihomir Kosec, rodom iz naše župe. To je veliki događaj ne samo za našega Tihomira, nego i za čitavu našu župu. Na svečanom i veoma dojmljivom obredu ređenja sudjelovalo je i mnoštvo naših župljana. Za mnoge je to bio prvi susret s takvim obredom i na licima mnogih su se mogle vidjeti  suze od ganuća. Svečanu svetu misu i obred ređenja, uz sudjelovanje osamdesetak svećenika predvodio je naš varaždinski biskup msgr. Josip Mrzljak.
 
 
   
 
 
   Ostale slike s ređenja možete pogledati na stranici: Galerija slika - Aktualnosti - Tijelovo - Svećeničko ređenje
 
Tihomir Kosec
Curriculum vitae

  
Rođen sam 14. svibnja 1975.g. kao treće od četvero djece u Trnovcu blizu Varaždina, gdje sam pohađao osnovnu školu. Nakon osnovne upisao sam Srednju strukovnu školu završetkom koje nisam nastavio studij započete drvne struke nego sam 1996.g. uspješno upisao i četiri godine kasnije završio Katehetski institut pri KBF-u, radeći potom tri i pol godine u dvije osnovne škole. Spoznavši kako je svaka ljudska stvarnost relativna i doživljavajući u sebi nekakav neodređen nemir, nakon dužeg razmišljanja rodila se u meni želja i svojevrstan osjećaj odgovornosti kojeg sam si protumačio kao poziv na svećeništvo. Boravak u zagrebačkoj bogosloviji u razdoblju od 2004.-2008.g. pomogao mi je još dublje ući u misterij Božjeg poziva te intelektualno i duhovno rasvijetliti motive biti svećenikom usprkos teškoća i otpora vezanih uz sam poziv. Svjestan da bez Božje ne mogu ništa kvalitetno učiniti počeo sam se intenzivnije baviti duhovnošću i više moliti, a osobito preporučivati zagovoru Blažene Djevice Marije i svetaca. I danas, nakon što sam zaređen, najprije za đakona 14. prosinca 2008.g. i točno šest mjeseci kasnije za prezbitera, uvjeren sam da bez molitve svaki moj daljnji angažman na ljudskom, intelektualnom i pastoralno-praktičnom području neće dati duhovnog ploda. Zahvalan Bogu što mi je podario dar glazbe i poučavanja vjerujem da ću i dalje biti angažiran u radu s mladima, ili, ovisno o Božjoj volji, u nekoj drugoj pastoralnoj potrebi. Koje su to potrebe doživio sam konkretno na temelju iskustva u susretanju s ljudima na području mog dosadašnjeg pastoralno-katehetskog djelovanja. Najčešće je to vrlo osiromašena kršćanska duhovna dimenzija. U tu svrhu stalno prikupljam literaturu za koju mislim da će mi u budućem radu biti od koristi, posebno s područja psihologije i različitih duhovnih itinerarija, njegujući i dalje glazbu kao vrlo snažan evangelizacijski medij. Želeći biti na korist zajednici, ali i iz čežnje za osobnim zadovoljstvom, vidim i osjećam kako se život može na jedan plemeniti i izvanredan način ostvariti u svećeničkom zvanju za kojeg sam svjestan da nije ničim uvjetovan ni zaslužen, već je plod čistog Božjeg dara.

      Tihomir KosecRaspored misa
PON - 7.30
UTO - 7.30
SRI - 7.30 (u kapelici od mjeseca lipnja do listopada)
ČET - 7.30
PET - 7.30
SUB - 17.00 (zimsko) 19.00 (ljetno)
NED - 7.30, 9.30, 11.00
Kroz advent svete mise u 6.00 osim subote.
U mjesecu svibnju svete mise kroz tjedan su u 19.00; u 18.25 počinje svibanjska pobožnost!
Križni put kroz korizmu: petkom u 17.00 i nedjeljom u 15.00
Radno vrijeme Župne javne knjižnice:
Ponedjeljak - Petak: od 17.00 - 19.00 Nedjeljom i blagdanima Knjižnica ne radi!