Trenutno ste na :: Početna > Novosti > Naša s. Martina obukla redovničko odijelo

Naša s. Martina obukla redovničko odijelo

16.08.

2010.

Naša s. Martina obukla redovničko odijelo

Uoči blagdana Velike Gospe, 14. kolovoza ove godine, u samostanu časnih sestara Služavki Maloga Isusa na Kraljevcu u Zagrebu, naša novakinja  s. Martina Vugrinec svečano je obukla redovničko odijelo.  Veliku svečanost, u kojoj je u Novicijat stupila jedna novakinja, jedna je sestra položila doživotne zavjete, dvije su sestre proslavile srebrni jubilej, a jedna zlatni, predvodio je Bjelovarsko križevački biskup mons. Vjekoslav Huzjak.
Naša Martina Vugrinec ulazi u samostan Služavki Maloga Isusa u 9. mjesecu 2008. godine i u godinu dana završava Kandidaturu i Postulaturu . 15. kolovoza 2009. godine ulazi u Novicijat ove Družbe te dobiva redovničko ime Marija Martina. Sada je obukla redovničko odijelo s bijelim velom, a iduće godine, kada položi prve zavjete, obući će crni veo i dobiti će službenu medaljicu reda Služavki Maloga Isusa. 
Na svečanosti oblačenja redovničkog odijela sudjelovalo je uz Martinine roditelje i najbližu rodbinu još nekoliko naših župljana. Martini želimo da ustraje u plemenitom pozivu koji je odabrala i neka je prati zagovor naše nebeske Majke Marije.
 
 



Raspored misa
PON - 7.30
UTO - 7.30
SRI - 7.30 (u kapelici od mjeseca lipnja do listopada)
ČET - 7.30
PET - 7.30
SUB - 17.00 (zimsko) 19.00 (ljetno)
NED - 7.30, 9.30, 11.00
Kroz advent svete mise u 6.00 osim subote.
U mjesecu svibnju svete mise kroz tjedan su u 19.00; u 18.25 počinje svibanjska pobožnost!
Križni put kroz korizmu: petkom u 17.00 i nedjeljom u 15.00
Radno vrijeme Župne javne knjižnice:
Ponedjeljak - Petak: od 17.00 - 19.00 Nedjeljom i blagdanima Knjižnica ne radi!