Trenutno ste na :: Početna > Petrovo 2022. > Naša s. Martina obukla redovničko odijelo

Naša s. Martina obukla redovničko odijelo

2010.

Naša s. Martina obukla redovničko odijelo

Uoči blagdana Velike Gospe, 14. kolovoza ove godine, u samostanu časnih sestara Služavki Maloga Isusa na Kraljevcu u Zagrebu, naša novakinja  s. Martina Vugrinec svečano je obukla redovničko odijelo.  Veliku svečanost, u kojoj je u Novicijat stupila jedna novakinja, jedna je sestra položila doživotne zavjete, dvije su sestre proslavile srebrni jubilej, a jedna zlatni, predvodio je Bjelovarsko križevački biskup mons. Vjekoslav Huzjak.
Naša Martina Vugrinec ulazi u samostan Služavki Maloga Isusa u 9. mjesecu 2008. godine i u godinu dana završava Kandidaturu i Postulaturu . 15. kolovoza 2009. godine ulazi u Novicijat ove Družbe te dobiva redovničko ime Marija Martina. Sada je obukla redovničko odijelo s bijelim velom, a iduće godine, kada položi prve zavjete, obući će crni veo i dobiti će službenu medaljicu reda Služavki Maloga Isusa.
Na svečanosti oblačenja redovničkog odijela sudjelovalo je uz Martinine roditelje i najbližu rodbinu još nekoliko naših župljana. Martini želimo da ustraje u plemenitom pozivu koji je odabrala i neka je prati zagovor naše nebeske Majke Marije.