Trenutno ste na :: Početna > Novosti > Nedjelja Caritasa u našoj župi

Nedjelja Caritasa u našoj župi

2009.

Nedjelja Caritasa u našoj župi

Na treću adventsku nedjelju, nedjelju Caritasa u našoj smo župi organizirali susret za stare, bolesne i nemoćne osobe. Prije svete mise bila je prilika za svetu ispovijed, a za vrijeme svete mise mnogi od prisutnih bolesnika primili su i sakrament bolesničkog pomazanja. Prije sakramenta bolesničkog pomazanja župnik je istaknuo da se taj sakrament ne prima samo u smrtnom času, nego da je to sakrament koji ozdravlja dušu i tijelo te se može primiti u svakoj bolesti i starosti. Na licima svih prisutnih mogla se iščitati velika radost zbog susreta s Gospodinom.
   Nakon svete mise članovi Župnog Caritasa priredili su svečani domjenak u čast svih bolesnika. Na stolu se našlo mnoštvo raznovrsnih kolača koje su ispekle vrijedne članice našeg Župnog caritasa, a isto tako i naresci i sokovi koje je donirala naša Općina kojoj od srca zahvaljujemo. Mali i veliki župni pjevački zbor uveselio je prisutne prigodnim pjesmama. Mnogima je to bila prilika da se međusobno susretnu, porazgovaraju i  podijele svoje životne priče.  Svi prisutni su izrazili veliku zahvalnost i želju da se takvi susreti nastave.

Dogovor vodstva Župnog caritasa