Trenutno ste na :: Početna > Petrovo 2022. > Održan prvi sastanak članova Župnog caritasa

Održan prvi sastanak članova Župnog caritasa

2009.

Na prvom sastanku svih članova Caritasa župe Trnovec, koji je održan 30.3.2009. donesen je Statut i izabrano je vodstvo našeg Župnog Caritasa. Do sada se prijavilo 25 aktivnih članova Župnog Caritasa. Izbor tajništva je sljedeći:
   Predsjednik - župnik Josip Hadrović
   Tajnik (voditelj) -vjeroučiteljica, Ljiljana Mišak
   Zamjenik tajnika – gospođa Sanja Javorski
   Blagajnik – gospođa Nadica Vugrinec
Svi članovi Tajništva su izabrani jednoglasno.
   Na ovom sastanku su dogovorene i neke konkretne aktivnosti. U Velikom tjednu članovi Župnog caritasa će posjetiti starije osobe koje žive same i donijet će im kolače. Tim osobama je potreban netko tko će barem malo s njima popričati. Njima nisu toliko potrebni darovi - oni čeznu za razgovorom i društvom. To će im naši članovi i pružiti. Dogovoreno je da na Veliki utorak u 18.00 sati svi koji god mogu donesu kolače u pastoralni centar gdje će se oni posložiti u kutije. Višak kolača odnijet će se u Biskupijski caritas. Ovim putem pozivamo sve koji mogu neka donesu suhe kolače.
   Dogovorene su i aktivnosti tokom čitave godine - prikupljanje namirnica u prostorijama naše župe tokom čitave godine (organizirat će se dežurstva), intenzivnije skupljanje namirnica u adventu, izrada božićnih čestitki i drugih ručnih radova koji će se prodavati a sav će prihod ići za potrebe Caritasa.
   Dogovorena je i akcija prodaje svjećica - lampaša na Veliku subotu prije Vazmenog bdijenja. Budući da u crkvi ne smijemo paliti obićne svijeće kako ne bi uništili kameni pod, svatko tko želi imati svijeću moći će je nabaviti na ulazu u crkvu. Sav prihod od te prodaje opet će ići za potrebe Caritasa.
   Predloženo je da se tokom godine posjete Domovi za starije i nemoćne osobe u Trnovcu i Jalžabetu. Također je predloženo da će se organizirati misa za bolesnike s podjelom bolesničkog pomazanja. Nadam se da će se sve ove, kao i mnoge druge akcije ostvariti pod motom: "Sve što ste učinili jednome od ove moje najmanje braće, meni ste učinili!"