Trenutno ste na :: Početna > Novosti > Oproštaj od naše dugogodišnje orguljašice tete Štefice

Oproštaj od naše dugogodišnje orguljašice tete Štefice

20.04.

2009.

Oproštaj od naše dugogodišnje orguljašice tete Štefice

   Na Bijelu nedjelju kod svete mise u 9.30 oprostili smo se zahvalom od naše dugogodišnje orguljašice tete Štefice koja je preko 50 godina svojim sviranjem u crkvama u Bartolovcu i Trnovcu uljepšavala liturgijska slavlja. Duboko ganuta našom gestom zahvale teta Štefica se sama obratila prisutnim župljanima. Tada je istaknula kako je svojim sviranjem isključivo htjela dati hvalu i čast Bogu te je naglasila da su za nju najveće vrijednosti u životu sveta misa, sveta pričest i sviranje orgulja.
 U vrijeme kapelana Ivana Horvata u tadašnjoj župi Bartolovec započela je svoje aktivno djelovanje unutar župne zajednice pripremajući djecu za sakramente. Budući da u to vrijeme nije bilo orguljaša, odlučila je naučiti svirati orgulje. U svijet sviranja orgulja uvela ju je časna majka Anoncijata, uršulinka iz samostana u Varaždinu. Preko 50 godina svirala je u crkvama u Bartolovcu i Trnovcu. Osim sviranja učila je djecu i odrasle pjevati crkvene pjesme. Svojim predanim životom Bogu zadužila je našu župu stoga smo joj nastojali odati priznanje i zahvalu skromnim poklonom. U ime čitave župne zajednice riječ zahvale uputila joj je aktivna pjevačica gospođa Anđela Kosec te joj je uručila sliku Milosrdnog Isusa a upravo je današnja nedjelja, nedjelja Božanskog milosrđa.
 Po riječima same slavljenice to je za nju bio najljepši poklon u životu. I ovim putem želimo se zahvaliti teti Štefici na njezinom dugogodišnjem ustrajnom slavljenju Boga sviranjem i pjevanjem u crkvi!
   Dugogodišnja pjevačica Anđela Kosec predaje poklon teti Štefici
 
 
   Teta Štefica zahvaljuje na poklonu
 
   Čestitka župnika
 
   " Slika Milosrdnog Isusa je najljepši mogući poklon za mene!"
 
   Teta Štefica govori o svom dugogodišnjem sviranju
 
 
   Vjeroučiteljica Ljiljana s tetom Šteficom
 
   Teta Štefica kao suradnica vlč. Ivanu HorvatuRaspored misa
PON - 7.30
UTO - 7.30
SRI - 7.30 (u kapelici od mjeseca lipnja do listopada)
ČET - 7.30
PET - 7.30
SUB - 17.00 (zimsko) 19.00 (ljetno)
NED - 7.30, 9.30, 11.00
Kroz advent svete mise u 6.00 osim subote.
U mjesecu svibnju svete mise kroz tjedan su u 19.00; u 18.25 počinje svibanjska pobožnost!
Križni put kroz korizmu: petkom u 17.00 i nedjeljom u 15.00
Radno vrijeme Župne javne knjižnice:
Ponedjeljak - Petak: od 17.00 - 19.00 Nedjeljom i blagdanima Knjižnica ne radi!