Trenutno ste na :: Početna > Novosti > Piknik s ministrantima i Dječjim zborom

Piknik s ministrantima i Dječjim zborom

30.06.

2011.

 

Piknik s ministrantima i Dječjim zborom


Svake godine nagrađujemo naše pjevače dječjeg zbora i ministrante za trud i revnost koji su uložili tijekom čitave školske godine što dolaze na probe i susrete te sudjeluju u svetoj misi svojim glasom ili služenjem kod oltara. U subotu, na Dan državnosti, 25. lipnja 2011., priredili smo za njih veseli popodnevni piknik s bogatim programom. Okupilo se četrdesetak djece. Susret smo započeli molitvom u pastoralnom centru, nakon kojeg je slijedila radionica „Putujmo Hrvatskom“, radionicu je osmislio animator Marko, a izveli su vjeroučiteljica Ljiljana, orguljašica Božica te Matija i Aleksandra kao predstavnici mladih. Djeca su putujući kroz četiri mjesta i krajolika u Hrvatskoj naučila nešto novo, staro ponovila, zabavila se uz igru, pjesmu i banseve. Mjesta koja su djeca obilazila su Marija Bistrica, Plitvička jezera i Velebit, Slavonija i Pula s cijelim hrvatskim Jadranom. Nakon radionice izveli smo banseve: Konjske utrke, Aleluja, Kad Isus dolazi, Pjevaj svima – pjevaj Gospodu svom... Nakon tog predaha sva su se djeca sa svojim voditeljima uputila u crkvu na molitvu Gospine krunice i svetu misu koju su uveličali svojom pjesmom. Nakon svete mise slijedila je večera. Vrijedni pastoralni suradnici pripremili su dovoljno hrane za svu djecu. Susret smo završili veselom i dinamičnom igrom „Poštar“ koju su djeca s velikim oduševljenjem odigrala. Priželjkujući takav sljedeći susret, zaputili smo se svojim kućama.
Od srca zahvaljujemo našem glavnom animatoru Marku koji je osmislio ovaj susret i priredio sve materijale, kao i vjeroučiteljici Ljiljani, orguljašici Božici, animatorima Matiji i Aleksandri te pastoralnim suradnicima koji su bili logistička podrška. Fotografije s tog susreta možete pogledati u našoj Galeriji slika!Raspored misa
PON - 7.30
UTO - 7.30
SRI - 7.30 (u kapelici od mjeseca lipnja do listopada)
ČET - 7.30
PET - 7.30
SUB - 17.00 (zimsko) 19.00 (ljetno)
NED - 7.30, 9.30, 11.00
Kroz advent svete mise u 6.00 osim subote.
U mjesecu svibnju svete mise kroz tjedan su u 19.00; u 18.25 počinje svibanjska pobožnost!
Križni put kroz korizmu: petkom u 17.00 i nedjeljom u 15.00
Radno vrijeme Župne javne knjižnice:
Ponedjeljak - Petak: od 17.00 - 19.00 Nedjeljom i blagdanima Knjižnica ne radi!