Trenutno ste na :: Početna > Petrovo 2022. > Početak školske godine i oproštaj od Marka

Početak školske godine i oproštaj od Marka

2012.

Započela je nova školska godina. Da bi nam svima bila uspješna i blagoslovljena, započeli smo je zazivom Duha Svetoga koji bdije nad svima nama i od kojeg nam dolazi svako dobro. Bilo je to u nedjelju, 9. rujna kod svete mise u 11.00 sati. Na početku svete mise župnik je pozdravio svu djecu, roditelje i nastavnike te ravnateljicu naše Osnovne škole, gospođu Radmilu Sačić. Nakon toga smo svi zajedno zapjevali himan Duhu Svetom „Dođi Duše Presveti“.

Nakon prigodne homilije učenici su na oltar prinijeli darove: svijeću, Bibliju, školsku torbu, vjeronaučne udžbenike, školski dnevnik, križ te vino i hostije. Uz svaki prikazani dar izrečena je i prigodna molitva.

Na završetku svete mise slijedila je mala svečanost - oproštaj od našega Marka Domitera koji je krenuo putem svećeništva. Naime, u ponedjeljak, 10. rujna je otišao u Zagreb, u Nadbiskupsko bogoslovno sjemenište gdje će započeti svoju šestogodišnju pripravu i studij filozofije i teologije kako bi, ako Bog da, postao svećenik.
Marko je bio dugogodišnji najbliži župnikov suradnik. Bio je ministrant, čitač, orguljaš, voditelj zajednice mladih, voditelj Dječjeg zbora i urednik Župnog listića. Njegov odlazak iz naše sredine će se sigurno jako osjetiti. No, to treba biti poticaj svima nama da ga u svim tim aktivnostima naslijedimo.

Nakon zahvale koju je Marku uputio župnik, u ime svih zboraša i ministranata zahvalila se i Marta Ptiček, a Martina Hrman mu je uručila lijepi poklon. Na kraju je i sam Marko zahvalio svima na dobroj i lijepoj suradnji te je izrazio nadu da će ga netko od mladih iz župe naslijediti u onome što je on u župi radio.

Nakon njegovih riječi uslijedio je dug i gromoglasan pljesak, a u mnogim su se očima zaiskrile i suze.

Našem Marku želimo puno strpljivosti i obilje Božjeg blagoslova na putu kojim je krenuo.