Trenutno ste na :: Početna > Novosti > Posjet prvih razreda našoj crkvi

Posjet prvih razreda našoj crkvi

27.09.

2012.

 


U sklopu školskog vjeronauka, kao van nastavnu aktivnost, našu su crkvu 27. rujna, pod vodstvom vjeroučiteljice Ljiljane Mišak, posjetili učenici prvih razreda Osnovne škole. Mnogi od njih su već više puta bili u crkvi na svetoj misi sa svojim roditeljima. No, bilo je djece koja su po prvi puta ušla u našu crkvu. Nadam se da će ubuduće češće dolaziti i tako se još bolje upoznati s tim prostorom koji bi trebao postati i njihov dom.
Djecu je pozdravio župnik i malo im je približio taj prostor - osobito dijelove svetišta: oltar, svetohranište, ambon i oltarnu sliku. Djeca su pokazala kako znaju lijepo moliti i obećala su da će redovito dolaziti na svetu misu i da će se lijepo vladati.    Nakon što su se malo počastili bombonima i što su razgledali ostale prostore Pastoralnog centra, vratili su se u školu.

Prvi A razred

Prvi B razredRaspored misa
PON - 7.30
UTO - 7.30
SRI - 7.30 (u kapelici od mjeseca lipnja do listopada)
ČET - 7.30
PET - 7.30
SUB - 17.00 (zimsko) 19.00 (ljetno)
NED - 7.30, 9.30, 11.00
Kroz advent svete mise u 6.00 osim subote.
U mjesecu svibnju svete mise kroz tjedan su u 19.00; u 18.25 počinje svibanjska pobožnost!
Križni put kroz korizmu: petkom u 17.00 i nedjeljom u 15.00
Radno vrijeme Župne javne knjižnice:
Ponedjeljak - Petak: od 17.00 - 19.00 Nedjeljom i blagdanima Knjižnica ne radi!