Trenutno ste na :: Početna > Novosti > "Preživio sam Vukovar i Ovčaru"

"Preživio sam Vukovar i Ovčaru"

02.04.

2012.

 

U subotu, 31. ožujka 2012., nakon večernje sv. mise imali smo zanimljivog gosta - hrvatskog branitelja Vilima Karlovića koji je u našoj vjeronaučnoj dvorani predstavio svoju knjigu pod naslovom: Preživio sam Vukovar i Ovčaru.
Vilim Karlović knjigu je počeo pisati u pritvoru zagrebačkog zatvora Remetinec. Uhićen je jer je na 2008. godine ubio vjenčanog kuma koji ga je godinama kamatario, obitelj mu doveo na rub egzistencije, a njegovoj djeci prijetio smrću. Nepravomoćno je osuđen na 4,5 godine zatvora i sada na slobodi čeka pravomoćnu presudu. Piše o svom slučaju, a zatim prelazi na neizvjesnosti i patnje koje je prošao u Vukovaru 1991. godine kamo je kao dobrovoljac došao neposredno prije pada grada. Opisao je patnje i nevolje koje je proživio na Ovčari i Veleprometu, te spašavanje od novog masakra koji preživio zahvaljujući dvojici četnika koji su ga u posljednji trenutak spasili.
Autor knjige je duboko religiozan i zahvaljujući vjeri i molitvi preživio je sve strahote vukovarskog rata i zarobljeništva. Najnovija osobna tragedija koja mu se dogodila potaknula ga je da dio svojih promišljanja stavi na papir.
Autor je na vrlo dojmljiv i svima prisutnima zanimljiv način ukratko prepričao svoj život i ono što mu se dogodilo. Iako je preživio jezive strahote, u njemu nema ni trunke mržnje prema onima koji su mu to napravili. Poslao je svima prisutnima jasnu poruku da je uz Božju pomoć moguće oprostiti. Sve nas treba nositi VJERA I NADA!Raspored misa
PON - 7.30
UTO - 7.30
SRI - 7.30 (u kapelici od mjeseca lipnja do listopada)
ČET - 7.30
PET - 7.30
SUB - 17.00 (zimsko) 19.00 (ljetno)
NED - 7.30, 9.30, 11.00
Kroz advent svete mise u 6.00 osim subote.
U mjesecu svibnju svete mise kroz tjedan su u 19.00; u 18.25 počinje svibanjska pobožnost!
Križni put kroz korizmu: petkom u 17.00 i nedjeljom u 15.00
Radno vrijeme Župne javne knjižnice:
Ponedjeljak - Petak: od 17.00 - 19.00 Nedjeljom i blagdanima Knjižnica ne radi!