Trenutno ste na :: Početna > Novosti > Proslava Majke Božje Snježne 2016

Proslava Majke Božje Snježne 2016

05.08.

2016.

 

 
Ove smo godine na osobit način proslavili našu nebesku zaštitnicu Majku Božju Snježnu. Naime, stara kapelica koja je njoj posvećena ove je godine dobila svoje novo ruho. Kompletno je obnovljeno krovište, toranj i fasada kapelice. Od svoje gradnje 1920. godine kapelica izvana nije puno obnavljana. Radi toga je prokišnjavao krov, drvena građa tornja je bila u vrlo lošem stanju te je prijetila opasnost od rušenja. Upravo iz tih razloga bila je prijeko potrebna hitna sanacija. Na krovište kapelice je stavljen novi tzv. biber crijep, na završetak tornja je stavljena potpuno nova drvena građa te pokrov od bakrenoga lima. Cijena svih tih radova bila je 127.000 kuna. Te troškove je u cijelosti pokrila naša Općina kojoj se ovim putem od srca zahvaljujemo.
Na jutarnjoj svetoj misi, koju je predvodio naš vlč. Tihomir Kosec blagoslovljena je obnovljena kapelica.
Svečanu svetu misu uz koncelebraciju petnaestak svećenika predvodio je vlč. Ivica Cujzek, prefekt u Bogoslovnom sjemeništu u Zagrebu. U nadahnutoj propovijedi govorio je o važnosti praktičnog života po vjeri. Na svetoj su misi uz naše vatrogasce u uniformama i naše članove KUD-a MAK Trnovec u narodnim nošnjama sudjelovali i njihovi gosti iz Italije koje je na kraju svete mise na talijanskom jeziku pozdravio naš bogoslov Marko.Raspored misa
PON - 7.30
UTO - 7.30
SRI - 7.30 (u kapelici od mjeseca lipnja do listopada)
ČET - 7.30
PET - 7.30
SUB - 17.00 (zimsko) 19.00 (ljetno)
NED - 7.30, 9.30, 11.00
Kroz advent svete mise u 6.00 osim subote.
U mjesecu svibnju svete mise kroz tjedan su u 19.00; u 18.25 počinje svibanjska pobožnost!
Križni put kroz korizmu: petkom u 17.00 i nedjeljom u 15.00
Radno vrijeme Župne javne knjižnice:
Ponedjeljak - Petak: od 17.00 - 19.00 Nedjeljom i blagdanima Knjižnica ne radi!