Trenutno ste na :: Početna > Novosti > Proslava naše zaštitnice Majke Božje Snježne

Proslava naše zaštitnice Majke Božje Snježne

06.08.

2013.

 


U ponedjeljak, 5. kolovoza 2013. proslavili smo zaštitnicu naše župe i naše župne crkve, Majku Božju Snježnu. Prema legendi u 5. je stoljeću u gradu Rimu, na brdu Eskvilinu 5. kolovoza pao snijeg. Bio je to znak da papa Siksto III. podigne prvu crkvu posvećenu Majci Božjoj. Danas je to velebna bazilika Santa Maria Magiore ili Maria ad nives - Gospa Snježna.
Naša župa na taj dan ima trostruko slavlje: Majci Božjoj Snježnoj je posvećena župa, nova župna crkva i stara kapelica u Varaždinskoj ulici. Zato je uvedeno kao običaj da uvijek na ovaj svečani dan prva sveta misa bude upravo u toj kapelici. Ove godine tu je svetu misu predvodio vlč. Tihomir Kosec.


Svečanu svetu misu u 11.00 sati je predvodio mons. Antun Perčić, kancelar naše Varaždinske biskupije uz koncelebraciju desetak susjednih svećenika. Kao uvod u svetu misu održan je jednosatni duhovno-molitveni program. Osmislio ga je i predvodio naš bogoslov Marko Domiter. Na svetoj misu su pjevali članovi malog i velikog zbora, a članovi našeg KUD-a MAK su uzveličali svečanost svojim narodnim nošnjama.Raspored misa
PON - 7.30
UTO - 7.30
SRI - 7.30 (u kapelici od mjeseca lipnja do listopada)
ČET - 7.30
PET - 7.30
SUB - 17.00 (zimsko) 19.00 (ljetno)
NED - 7.30, 9.30, 11.00
Kroz advent svete mise u 6.00 osim subote.
U mjesecu svibnju svete mise kroz tjedan su u 19.00; u 18.25 počinje svibanjska pobožnost!
Križni put kroz korizmu: petkom u 17.00 i nedjeljom u 15.00
Radno vrijeme Župne javne knjižnice:
Ponedjeljak - Petak: od 17.00 - 19.00 Nedjeljom i blagdanima Knjižnica ne radi!