Trenutno ste na :: Početna > Novosti > Proslava naše župne zaštitnice Majke Božje Snježne

Proslava naše župne zaštitnice Majke Božje Snježne

06.08.

2019.

 

 

Svake godine 5. kolovoza naša župa slavi svoju nebesku zaštitnicu, Majku Božju Snježnu. I ove se godine jutarnja sveta misa održala u kapelici u Varaždinskoj ulici koju je predvodio mladomisnik i budući kapelan u crkvi sv. Nikole u Varaždinu, vlč. Rafael Mikec. U svojoj se propovijedi osvrnuo na Marijine riječi poslužiteljima na svadbi u Kani: ''Što god vam rekne, učinite. Te su riječi svojevrstan put s Isusom jer ne može se nitko nazivati kršćaninom ako nije u potpunosti spreman prihvatiti Božju volju za svoj život. Primjer potpunog predanja volji Božjoj je Marija koja je unatoč svemu prihvatila začeće Božjeg Sina, našeg Spasitelja, Isusa Krista.'' Istaknuo je vlč. Mikec. Na kraju svete mise svim prisutnima podijelio je svoj mladomisniči blagoslov.
U 10 sati započeo je molitveni program kojeg su predvodili mladi naše župe. U 11 sati svečano euharistijsko slavlje predvodio je varaždinski biskup mons. Josip Mrzljak u koncelebraciji s petnaestak svećenika. Biskup se u svojoj homiliji osvrnuo na apostolsko putovanje hrvatskih biskupa u Rim i povijesti svetkovine Majke Božje Snježne. U duhu proslave Dana pobjede i domovinske zahvalnosti biskup je istaknuo važnost Marijine krunice za vrijeme Domovinskog rata.''Krunicu su oko vrata nosili svi, od onih koji su znali što je to, do onih kojima je to bio prvi susret s Marijinom krunicom. Krunica je davala posebnu snagu svima jer su tada znali da nisu sami, da je Marija, kraljica Hrvata s njima.'' Na kraju svetog misnog slavlja zahvalu je u ime župljana uputio župnik vlč. Josip Hadrović. Ocu biskupu je u znak zahvale bio uručen i prigodan poklon. Još jednom hvala Bogu na lijepom danu, hvala i ocu biskupu koji je predvodio sveto slavlje, zatim svećenicima koji su se odazvali pozivu na proštenje. Hvala i našem zboru, vatrogascima, ministrantima, čitačima i svima koji su na bilo koji način uveličali naše glavno župno proštenje.Raspored misa
PON - 7.30
UTO - 7.30
SRI - 7.30 (u kapelici od mjeseca lipnja do listopada)
ČET - 7.30
PET - 7.30
SUB - 17.00 (zimsko) 19.00 (ljetno)
NED - 7.30, 9.30, 11.00
Kroz advent svete mise u 6.00 osim subote.
U mjesecu svibnju svete mise kroz tjedan su u 19.00; u 18.25 počinje svibanjska pobožnost!
Križni put kroz korizmu: petkom u 17.00 i nedjeljom u 15.00
Radno vrijeme Župne javne knjižnice:
Ponedjeljak - Petak: od 17.00 - 19.00 Nedjeljom i blagdanima Knjižnica ne radi!