Trenutno ste na :: Početna > Novosti > Proslavili smo blagdan sv. Florijana - zaštitnika vatrogasaca

Proslavili smo blagdan sv. Florijana - zaštitnika vatrogasaca

05.05.

2009.

Proslavili smo blagdan sv. Florijana - zaštitnika vatrogasaca

    U subotu, 2. svibnja 2009. u 19.00 sati, u našoj smo crkvi svečanom svetom misom proslavili blagdan sv. Florijana - zaštitnika vatrogasaca. Na toj su svetoj misi sudjelovala sva Dobrovoljna vatrogasna društva s područja naše Općine (DVD Trnovec, DVD Bartolovec, DVD Štefanec, DVD Šemovec i DVD Zamlaka).
   Uz čestitku za njihov dan župnik je u prigodnoj propovijedi naglasio važnost i vrijednost njihova rada i djelovanja. Vatrogasci imaju human i odgovoran zadatak pomagati ljudima koji su u nevolji i potrebi ( gaseći požare, spašavajući ljude u svim elementarnim nepogodama). Vatrogasci na taj način direktno provode one Isusove riječi u djelo: "Što god ste učinili jednome od ove moje najmanje braće, meni ste učinili!"
   U svetoj misi smo se sjetili i svih pokojnih vatrogasaca i preporučili smo ih milosti Božjoj.
 
 Raspored misa
PON - 7.30
UTO - 7.30
SRI - 7.30 (u kapelici od mjeseca lipnja do listopada)
ČET - 7.30
PET - 7.30
SUB - 17.00 (zimsko) 19.00 (ljetno)
NED - 7.30, 9.30, 11.00
Kroz advent svete mise u 6.00 osim subote.
U mjesecu svibnju svete mise kroz tjedan su u 19.00; u 18.25 počinje svibanjska pobožnost!
Križni put kroz korizmu: petkom u 17.00 i nedjeljom u 15.00
Radno vrijeme Župne javne knjižnice:
Ponedjeljak - Petak: od 17.00 - 19.00 Nedjeljom i blagdanima Knjižnica ne radi!