Trenutno ste na :: Početna > Novosti > Proslavili smo "Križevo"

Proslavili smo "Križevo"

14.09.

2009.

Proslavili smo "Križevo"

   Već je tradicija da u nedjelju nakon blagdana Uzvišenja svetoga križa svečano slavimo taj blagdan kod križa u Cvjetnoj ulici u Trnovcu. Ove smo godine na zamolbu organizatora (članova udruge Park) pomaknuli ovu svečanost na nedjelju uoči tog blagdana.
   Svečanu svetu misu je predvodio vlč. Ivan Rak, kapelan župe sv. Nikole iz Varaždina, inače ovogodišnji mladomisnik. U nadahnutoj propovijedi naglasio je važnost prihvaćanja i nošenja svoga životnog križa po kojem postižemo vječno spasenje. Uz sudjelovanje lijepog broja vjernika na misi su pjevale naše pjevačice uz pratnju Marka Domitera na orguljama.
   Svečanost je završila zajedničkim ručkom koji su pripremili članovi i članice športske udruge Park u njihovim prostorima.
   Također zahvaljujem športskoj udruzi Park na velikoj brizi oko uređenja čitavoga parka, a naročito područja oko samoga križa.
 
 
 
 
 Raspored misa
PON - 7.30
UTO - 7.30
SRI - 7.30 (u kapelici od mjeseca lipnja do listopada)
ČET - 7.30
PET - 7.30
SUB - 17.00 (zimsko) 19.00 (ljetno)
NED - 7.30, 9.30, 11.00
Kroz advent svete mise u 6.00 osim subote.
U mjesecu svibnju svete mise kroz tjedan su u 19.00; u 18.25 počinje svibanjska pobožnost!
Križni put kroz korizmu: petkom u 17.00 i nedjeljom u 15.00
Radno vrijeme Župne javne knjižnice:
Ponedjeljak - Petak: od 17.00 - 19.00 Nedjeljom i blagdanima Knjižnica ne radi!