Trenutno ste na :: Početna > Novosti > Proslavili smo Sveto vazmeno trodnevlje

Proslavili smo Sveto vazmeno trodnevlje

12.04.

2009.

Proslavili smo Sveto vazmeno trodnevlje

   Sveto vazmeno trodnevlje započeli smo na Veliki četvrtak misom Večere Gospodnje koja je bila u 19.00 sati. Nakon svete mise bilo je organizirano klanjanje (tzv. Getsemanska ura) u pokrajnoj kapeli kamo smo prenijeli Presveti oltarski sakrament. Klanjanje je organizirao i vodio naš animator mladih Matija Skupnjak
   Obredi Velikog petka su započeli u 17.00 sati službom riječi. Naši čitači su čitali Muku po ulogama. Za vrijeme klanjanja svetom križu pjevali smo tzv. Prijekore - Puče moj.
   Na Veliku subotu tokom čitavog dana naši su vatrogasci u svečanim uniformama kod Božjeg groba čuvali počasnu stražu.
 
 
   Vazmeno bdijenje je započelo u 20.30 sati blagoslovom vatre na trgu ispred crkve. Na obredima uskrsnuća sudjelovalo je mnoštvo vjernika tako da nam je crkva doslovno bila premala. Na kraju obreda bio je tradicionalan uskrsni blagoslov jela.
   Ove smo godine zamolili vjernike da ne nose u crkvu svoje svijeće kako se ne bi voskom pokapale klupe i pod. Umjesto svijeća smo nabavili male bijele lampaše koje su si vjernici uzimali na ulazu u crkvu uz dobrovoljan prilog za Caritas. Tako smo od te akcije prikupili preko 3.500 kn za potrebe našeg Župnog caritasa.
   
   
 
 
 
 Raspored misa
PON - 7.30
UTO - 7.30
SRI - 7.30 (u kapelici od mjeseca lipnja do listopada)
ČET - 7.30
PET - 7.30
SUB - 17.00 (zimsko) 19.00 (ljetno)
NED - 7.30, 9.30, 11.00
Kroz advent svete mise u 6.00 osim subote.
U mjesecu svibnju svete mise kroz tjedan su u 19.00; u 18.25 počinje svibanjska pobožnost!
Križni put kroz korizmu: petkom u 17.00 i nedjeljom u 15.00
Radno vrijeme Župne javne knjižnice:
Ponedjeljak - Petak: od 17.00 - 19.00 Nedjeljom i blagdanima Knjižnica ne radi!