Trenutno ste na :: Početna > Novosti > Proslavljen dan župnog klanjanja

Proslavljen dan župnog klanjanja

18.03.

2009.

Proslavljen dan župnog klanjanja

U utorak, 17. ožujka proslavili smo dan klanjanja u našoj župi. Klanjanje je započelo svetom misom u 7.30 sati nakon koje smo izložili Presveti Oltarski Sakrament. Tokom čitavog prijepodneva vjernici su dolazili u crkvu kako bi se poklonili Isusu prisutnom pod prilikom kruha u Oltarskom Sakramentu. Svečana sveta misa bila je u 11.00 sati koju je predslavio pater Ivan Vinkov, isusovac uz koncelebraciju susjednih svećenika.

U nadahnutoj propovijedi potaknuo je mnoštvo vjernika na pobožnost prema Isusu koji je živ prisutan među nama u Euharistiji. Svetoj misi su prisustvovala i školska djeca nižih te sedmih i osmih razreda. (Od srca zahvaljujem ravnateljici koja ih je pustila nakon trećeg školskog sata)

Klanjanje je nastavljeno do završne svete mise koja je bila u 17.00 sati. Nakon svete mise pater Ivan Vinkov je održao roditeljima školske djece predavanje o potrebi svjedočenja svoje osobne vjere te odgoja djece.

Dan župnog klečanja bio je i dan velike korizmene ispovijedi. Desetak svećenika bilo je na raspolaganju prije i poslije podne svim vjernicima koji su željeli pomiriti se s Bogom u sakramentu svete ispovijedi. Veliki broj vjernika to je i učinio i na taj se način najbolje pripremio za nadolazeći najveći kršćanski blagdan Uskrs.Raspored misa
PON - 7.30
UTO - 7.30
SRI - 7.30 (u kapelici od mjeseca lipnja do listopada)
ČET - 7.30
PET - 7.30
SUB - 17.00 (zimsko) 19.00 (ljetno)
NED - 7.30, 9.30, 11.00
Kroz advent svete mise u 6.00 osim subote.
U mjesecu svibnju svete mise kroz tjedan su u 19.00; u 18.25 počinje svibanjska pobožnost!
Križni put kroz korizmu: petkom u 17.00 i nedjeljom u 15.00
Radno vrijeme Župne javne knjižnice:
Ponedjeljak - Petak: od 17.00 - 19.00 Nedjeljom i blagdanima Knjižnica ne radi!