Trenutno ste na :: Početna > Novosti > Proštenje na "Kopajcu"

Proštenje na "Kopajcu"

06.07.

2009.

Proštenje na "Kopajcu"

Na raskrižju Radničke i Nove ulice - nazvanom "Kopajec" - nalazi se kapelica posvećena sv. Petru apostolu. Tu se tradicionalno svake godine, u nedjelju nakon blagdana svetog Petra i Pavla, održava proštenje "Petrovo"! Kapelica je smještena u malom parku koji je ove godine obnovljen i lijepo uređen. Doduše, nedostajao nam je hlad onih starih lipa koje su zbog svoje starosti trebale biti uklonjene i posađena su nova stabla kojima će trebati još nekoliko godina kako bi nam pružila toliko potrebnu hladovinu.
   Svečanu svetu misu je predvodio prečasni Valentin Meštrić, svećenik u mirovini (inače dugogodišnji župnik u Jalžabetu). U nadahnutoj propovijedi nam je približio lik svetoga Petra te nas je pozvao da ga u svojem životu nasljedujemo.
   Veliko proštenje je završilo smotrom folklora i cjelovečernjom zabavom u obližnjim šatorima.
 
 
 Raspored misa
PON - 7.30
UTO - 7.30
SRI - 7.30 (u kapelici od mjeseca lipnja do listopada)
ČET - 7.30
PET - 7.30
SUB - 17.00 (zimsko) 19.00 (ljetno)
NED - 7.30, 9.30, 11.00
Kroz advent svete mise u 6.00 osim subote.
U mjesecu svibnju svete mise kroz tjedan su u 19.00; u 18.25 počinje svibanjska pobožnost!
Križni put kroz korizmu: petkom u 17.00 i nedjeljom u 15.00
Radno vrijeme Župne javne knjižnice:
Ponedjeljak - Petak: od 17.00 - 19.00 Nedjeljom i blagdanima Knjižnica ne radi!